Українці віком 60+ зможуть оплатити комунальні послуги «ковідною» тисячею

З 14 лютого українці віком від 60 років можуть витратити кошти, нараховані за програмою єПідтримка, на оплату житлово-комунальних послуг.

Наразі вже понад 3,5 мільйона громадян віком 60+ вже мають “зелений” сертифікат вакцинації від Covid-19.

Крім того, з 14 березня люди з інвалідністю І та ІІ груп також зможуть витратити отримані в межах програми кошти на соціальні потреби, зокрема на ліки та комунальні платежі. Водночас з 14 березня всі українці, які мають бустерне щеплення від COVID-19, зможуть отримати додаткові 500 гривень.

“На сьогодні програмою єПідтримка скористались вже понад 8,6 мільйона українців. Безумовним лідером за витратами коштів, які наші громадяни отримали за вакцинацію, є придбання книжок — менш ніж за два місяці українці купили книжок на 1 мільярд гривень. Вочевидь, це стане суттєвою підтримкою для видавничого бізнесу. Також літні люди активно користуються можливістю придбати за отримані від держави кошти ліки, на них за три тижні витратили понад 300 мільйонів гривень”, — повідомив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

Загалом з початку запуску програми єПідтримка на картки українців перераховано 8,6 мільярда гривень, а 3 мільярда гривень з отриманих коштів громадяни вже витратили.

Найпопулярнішими за видами витрат є:

  • книжкові магазини – 1 млрд грн;
  • кінотеатри – 658 млн грн;
  • театри, концерти та розважальні послуги – 341 млн грн
  • спорт – 340 млн грн;
  • залізничні та авіа пасажирські перевезення – 330 млн грн;
  • ліки — 304 млн грн.

Крім того, за тиждень 13 мільйонів гривень було витрачено на освітні послуги, шкільне приладдя, спорттовари.

- Реклама -