На Донеччині будують сміттєсортувальну станцію

До 2030 року Донецька область зможе сортувати до 90% твердих побутових відходів. Про це стало відомо під час робочого візиту т.в.о міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця на Донеччину.

Так, у Бахмуті у рамках президентської програми «Велике будівництво» будується сміттєперевантажувальна станція із сортувальним обладнанням.

Ця станція є пілотним проєктом та дозволить сортувати до 60 тисяч тонн скла, пластику, металу та інших матеріалів на рік. А з так званих «хвостів» планується видобувати біологічний газ.

«Після того, як ми зберемо і зможемо на лінії відсортувати відходи, а в кожній громаді ми плануємо, все ж таки, роздільне збирання, так звані «хвости» будемо переміщати з Бахмуту до Краматорська на регіональний полігон. Маємо також надію, що є бізнес, який поряд з цією станцією буде робити переробку і отримання біологічного газу з «хвостів», — розказав директор департаменту екології Донецької ОДА Сергій Натрус.

Як зазначив т.в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, реалізація багатьох екологічних проектів на Донеччині стала можливою завдяки перерозподілу екологічного податку.

«Депутати Верховної Ради України зробили виключення для двох областей — Луганської та Донецької. В обласному бюджеті залишається 80% екологічного податку. Це виключення було зроблено для того, щоб ті регіони, які на сьогоднішній день потребують особливої уваги, особливого піклування, вони могли більше уваги приділити екологічним питанням, у тому числі ліквідації наслідків, які у нас виникають у зв’язку зі збройним конфліктом», — розказав Руслан Стрілець.

Загалом Руслан Стрілець дав високу оцінку тим напрацюванням в реалізації цієї програми, які вже були виконані. Він підкреслив, що цей об’єкт є прикладом ефективної роботи. Планується спільно з обласною адміністрацієюна рівні міністерства налагоджувати регіональний діалог і проводити певну інформаційну кампанію з іншими областями.

«Україна — вона велика. І в кожній області повинні бути такі об’єкти. І місцева влада кожної області повинна розуміти, що це сучасний підхід у питанні поводження з твердими побутовими відходами», — підсумував т.в.о.міністра.

- Реклама -