За 10 місяців 2021 року на Донеччині зареєстровано 873 випадки ВІЛ-інфекції та 380 випадків СНІДу

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Люди у всьому світі об’єднуються, щоби підтримати людей, які живуть із ВІЛ, та згадати про тих, хто втратив своє життя через це захворювання. Це — нагода ще раз нагадати собі і близьким про необхідність регулярного тестування на ВІЛ.

За оцінками ВООЗ, на кінець 2020 року майже 38 мільйонів людей в світі живуть із підтвердженим діагнозом ВІЛ. В Україні їхня кількість перевищує 250 тисяч. Більш як 4 тисячі українців мають синдром набутого імунодефіциту (СНІД).

За січень — жовтень 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 12,6 тисяч випадків ВІЛ-інфекції, 3,5 тисячі випадків СНІДу та 1,6 тисячі випадків смерті, зумовлені СНІДом, серед громадян України та 28 випадків ВІЛ-інфекції серед іноземців.

На Донеччині за січень — жовтень 2021 року зареєстровано

  • 873 випадки ВІЛ-інфекції (46,3 на 100 тис. населення)
  • 380 випадків СНІДу (20,2 на 100 тис. населення)
  • 130 випадків смерті від СНІДу (6,9 на 100 тис. населення)

ВІЛ вражає імунну систему та знижує опірність організму перед багатьма інфекціями, а також — деякими типами раку. Це — хронічне захворювання, подібне до багатьох інших, його можна контролювати, з ним можна жити повноцінним життям: створювати сім’ю, народжувати дітей, займатися спортом, будувати кар’єру, старіти й виходити на пенсію — так само, як і без ВІЛ.

Важливо також вчасно виявляти ВІЛ. Швидкий тест можна безоплатно зробити у сімейного лікаря, у кабінетах інфекційних захворювань, у кабінетах «Довіра», в центрах СНІДу тощо. Це безболісно, потребує лише краплі крові та 15 хв. часу. Також зараз існує інноваційний спосіб тестування на ВІЛ: оральний тест. Його можна пройти, не виходячи із дому. Замовити тест можна безкоштовно через сайт.

- Реклама -