«Четверта школа готова на 17%, шоста — на 30%»: у Покровську доповіли про хід реконструкції двох шкіл у районі Динзаводу

Хід ремонтних робіт у Покровській початковій школі №4 та Покровському ліцеї №6 обговорювали депутати вчора, 18 жовтня, під час проведення депутатського дня.

Засідання проходило в онлайн-режимі. Перед присутніми зі звітом виступили начальниця відділу освіти Любов Воротинцева та директор КП «Управління капітального будівництва» Данило Проскуренко.

Початкова школа №4

Спроможність навчального закладу складає 600 учнів, наразі у закладі навчається 454 учні.

Ремонтні роботи у цій школі були розпочаті у січні 2021 року. Насьогодні вартість реконструкції становить понад 56,5 мільйона гривень.

«Коли у лютому 2021 року підрядник розпочав виконувати демонтажні роботи, то з’ясувалося, що всі перекриття, окрім 4-го поверху та даху, замість залізобетонних — дерев’яні. У технічному паспорті та проекті ці перекриття були вказані як залізобетонні. Згідно існуючих нормативних документів та пожежної безпеки, для ремонту будівель закладів освіти ці дерев’яні перекриття необхідно було обробити спеціальною рідиною. Все це стало причиною того, що проект потрібно було повністю переробити», — розказав Данило Олексійович.

До того ж у першочерговому проекті були відсутні заходи із забезпечення енергоефективності, шляхи евакуації, заходи щодо охорони навколишнього середовища, у неповному обсязі розроблені заходи для належних умов для маломобільних груп населення тощо.

Як повідомив Денис Проскуренко зараз роботи виконуються вже по новому проекту. Демонтовані всі дерев’яні перекриття, окрім несучих балок, виконується їх обробка вогнезахисною рідиною, також демонтовані всі двірні блоки, зведено бетонні перегородки на першому та другому поверхах.

До кінця року планується завершити всі демонтажні роботи і роботи з облаштування залізобетонних перекриттів. Також мають бути виконані роботи з часткового облаштування систем опалення, мереж водопостачання та каналізації.

Загальний відсоток виконаних робіт за новим проектом на сьогодні складає 17%.

Варто відзначити, що на проведення ремонтних робіт у школі №4 у поточному році було виділено 2,4 мільйона гривень. Проте підрядник ще не отримував авансу на виконання робіт, через що, йомовірно, роботи і виконуються так повільно.

«На жаль, ми не можемо вплинути на Європейський інвестиційний банк. Ми до них пишемо листи з проханням виділити кошти. Зараз нам погодили збільшення загальної вартості на 10%. Але у якому вигляді, коли вони будуть виділяти, якими сумами — ми цією інформацією не володіємо. У цьому році було виділено 2,4 мільйона гривень, і вони усі будуть засвоєні», — підкреслив Данило Проскуренко.

Ліцей №6

Спроможність начального закладу складає 670 учнів. На сьогодні у закладі навчається 600 учнів.

Роботи з реконструкції розпочалися у листопаді 2020 року. Вартість проекту на той момент складала 63 мільона 192 тисячі гривень. Проте після коригування проекту вартість збільшилася до 69,5 мільйона гривень.

Коригування проекту відбулося через те, що не було передбачено посилення фасаду будівлі з боку спортивної зали.

Паралельно з коригуванням документації відбувалися роботи з демонтажу усіх внутрішніх конструкцій, облицювання підлог, стель та стін. Паралельно проводилися комунікації, мережі водопостачання та каналізації.

«Коли розпочали виконувати роботи з утеплення фундаменту будівлі, з’ясувалося, що фундамент також має руйнування. Через це знов довелося вносити коригування у проект. На сьогодні фундамент, що йде по крилу, де спортивна зала, взято у бетонну обойму, він утеплений і далі продовжуються роботи з вимощення по всьому периметру», — зазначив директор КП «Управління комунального будівництва».

Також на 90% виконані роботи з ремонту покрівлі, з утеплення передньої частини фасаду, тривають роботи з утеплення найдовшої частини будівлі, виконано демонтаж у їдальні та всіх внутрішніх приміщеннях.

Загальний відсоток виконаних робіт наразі становить 30%.

До кінця цього року планують повністю завершити роботи з ремонту покрівлі, замінити всі вікна, а також завершити утеплення фасаду.

«Відсотків на 50-60% будуть замінені інженерні мережі по будівлі — це опалення, каналізація, водопостачання. І це дасть змогу зайти в зиму і проводити роботи всередені будівлі. У наступному році ще невідомо, як буде з виділенням грошей, і, напевно, що до березня ми їх не побачимо, проте є домовленність з підрядником, що припиняти роботи всередині вони не будуть», — зазначив Данило Олексійович.

Підряднику було надано аванс у розмірі 16 мільйонів гривень, на які він надав документальне підтвердження використання цих коштів, тобто акти виконаних робіт. Ще 8,4 мільйона гривень було виділено у цьому році.

Остаточної дати відкриття обох навчальних закладів названо не було.

«Ми сподіваємося, що по шостій школі ми до 1 вересня наступного року встигнемо. Але, звісно ж, що гарантувати не можемо», — підсумувала Любов Воротинцева.

- Реклама -