Українські банки зможуть автоматично списувати з рахунків борги за комунальні платежі та штрафи

Міністерство юстиції дозволило банкам автоматично списувати з рахунків українців борги на вимогу державних і приватних виконавців. Раніше ця процедура застосовувалася тільки щодо боржників по аліментах, але тепер її розширили на інші види боргів. Повноцінно процедура запрацює вже з 6 липня.

Національний банк ще в лютому вніс зміни до своїх правил: тепер банки зобов’язані на вимогу виконавця надати інформацію про реквізити рахунків боржника і про суму коштів на них.

У Міністерстві юстиції зазначили, що для самого боржника тут теж є плюс: виконавець буде знати, скільки коштів на рахунку, і зможе заарештувати тільки потрібну суму, а не все, що є.

Зазначимо, для списання коштів, як і раніше, потрібно буде рішення суду. Спрощується тільки сама процедура списання-вона буде автоматизованою.

Раніше це було можливо тільки при заборгованості за аліменти, але тепер процедуру розширили на борги за:

  • житлово-комунальні послуги;
  • штрафи (в тому числі, за порушення правил дорожнього руху);
  • зарплата.

Насьогодні автоматично списувати борги можуть 7 банків (ПриватБанк, Monobank, ТАСкомбанк, Оксі Банк, Банк Восток, Індустріалбанк, ПроКредит Банк). У Міністерстві юстиції зазначають, що ще 44 банківські установи підключені до тестового режиму, 11 банків знаходяться на стадії попередніх налаштувань для початку тестування. Таким чином, найближчим часом 62 з 73 банків приєднаються до системи автоматизованого списання боргів.

- Реклама -