Дітей Донеччини запрошують до участі в конкурсі «Читай-пиши» від Сергія Жадана

Вже третій рік поспіль школярі й школярки Донецької, Луганської, а з минулого року і Харківської областей братимуть участь у конкурсі відгуків на українські книжки «Читай-пиши».

За попередні 2 роки рецензії на конкурс надіслало більше 600 дітей. Серед переможців минулого року четверо були саме з Донбасу: з Іллінівки, Маріуполя, Вугледару, Краматорська і Селідового. 

Щоб узяти участь у конкурсі, треба прочитати книжку українського автора або авторки, обговорити її з друзями або просто добре подумати і — зробити на нею рецензію. Надіслати її можна до 28 квітня за посиланням.

Минулого року до номінації «текстова рецензія» додалася й «відеорозповідь»; а цьогоріч школярам і школяркам запропонували рецензувати не лише художні книжки, а й нон-фікшн: науково-популярну літературу, біографії, мемуари… 

Одна з задач проєкту — призвичаїти дітей до того, що книжка є частиною повсякденного життя та приводом для розмов з ким завгодно й у будь-якому форматі: від дискусій із друзями за кавою — до наукових досліджень.  

Вже традиційно під час конкурсу, в квітні, до шкіл Донеччини приїдуть автори й критики — поспілкуватися зі школярами. 

Призовий фонд конкурсу влаштовано таким чином, щоб задовольнити різні дитячі бажання. По-перше, усі 12 переможців і переможиць приїдуть улітку до Харкова, де зможуть не лише розважитися, а й побачити як працює велика ІТ-компанія, друкарня та ЛітМузей. По-друге, подарунки за різні місця — корисні гаджети: планшети, комплекти для відеоблогерів та смарт-годинники. І, звичайно, — книжкові сертифікати, які дозволять обрати й отримати хорошу добірку видань.

Цього року «книжковий партнер» і співорганізатор — видавництво Vivat.  Нарешті, найцікавіші роботи будуть опубліковані на сайті BaraBooka та в журналі Однокласник. 

- Реклама -