У Покровську презентували бюджет громади на 2021 рік

Вчора, 21 грудня, у сесійній залі Покровської міської ради відбулася презентація бюджету громади на 2021 рік, на якій були присутні депутати, представники громадськості та ЗМІ.

Презентувала проект начальниця фінансового управління Юлія Порецька. Вона доповіла, що до складу новостворенної Покровської об’єднанної територіальної громади входить 41 населений пункт.

Обсяг місцевого бюджету на 2021 рік прогнозується у сумі 923,4 мільйона гривень, серед яких доходи міста Покровськ складають 849,6 мільйона гривень, а по розформованим громадам — 73,8 мільйона гривень.

Загалом бюджет Покровської громади у 2021 році складатиметься з податку на збір та доходи фізичних осіб, акцизного, туристичного, транспортного, єдиного та інших  податків, плати за землю, субвенцій з обласного та державного бюджетів тощо.

Що ж стосується видатків місцевого бюджету Покровської територіальної громади на 2021 рік, то вони визначені наступним чином:

  • 104 221 500 гривень — державне управління
  • 385 720 900 гривень — освіта (зростання середньої зарплати, харчування у закладах освіти, стипендії обдарованим учням, виплата разової грошової допомоги дітям-сиротам при досягненні 18 років тощо)
  • 26 774 300 гривень — охорона здоров’я (діяльність молочної кухні, навчання осіб у вищих навчальних закладах з подальшим працевлаштуванням, заходи зі стоматологічного обслуговування населення, забезпечення пільгових категорій населення безкоштовними медикаментами та слуховими апаратами, профілактика та лікування ВІЛ-інфекції й туберкульозу тощо)
  • 26 881 700 гривень — соціальний захист та соціальне забезпечення (надання одноразової матеріальної допомоги, організація заходів до святкових та пам’ятних дат, підтримка громадських організацій ветеранів та осіб з інвалідністю, оздоровлення та відпочинок дітей, компенсації за проїзд автомобільним та залізничним транспортом, заходи молодіжної політики, придбання новорічних подарунків тощо)
  • 18 366 200 гривень — культура і мистецтво
  • 18 930 300 гривень — фізична культура і спорт (організація змагань, перевезення спортсменів, витрати на харчування та відрядження, виплати стипендій обдарованій молоді тощо)
  • 117 732 900 гривень — житлово-комунальна сфера
  • 119 068 100 гривень — економічна діяльність (будівництво та регіональний розвиток, транспорт та транспортна інфраструктура, фінансова підтримка КП «Управління капітального будівництва» та КП «Агентство розвитку громади» тощо)
  • 10 683 600 гривень — інша діяльність (фінансова підтримка КП «Муніципальна служба правопорядку», ГФ «За порядок», охорона та раціональне використання природних ресурсів).

Під час обговорення проекту бюджету у громадськості виникло питання щодо видатків у сумі понад 8 мільйонів гривень на КП «Муніципальна служба правопорядку». Проте заступник міського голови Микола Шабельник пояснив, що за ці гроші буде закуплено два автомобілі для групи швидкого реагування, адже тепер у муніціпальної поліції розширилася зона оперативного обслуговування.

До того ж, планується розширити перелік повноважень працівників цього комунального підприємства, щоб вони не тільки слідкували за благоустроєм, а й слідкували за охороною громадського порядку. Для цього їм необхідно закупити бронежилети, спеціальне екіперування, боді-камери тощо.

Також Юлія Порецька повідомила, що у бюджеті на 2021 рік закладені гроші на продовження ремонтів таких доріг як Шмідта, Шосейна та Добропільська. Зокрема, на ремонт вулиці Шмідта з місцевого бюджету передбачено 10 мільйонів гривень.

Затвердити проект бюджету Покровської громади на 2021 рік планується на найближчій сесії міської ради, яка відбудеться 23 грудня.

- Реклама -