З 1 грудня мінімальний розмір пенсії збільшиться на 57 гривень

З 1 грудня 2020 року розмір мінімальної пенсії буде збільшено на 57 гривень. Це передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», в якому затверджено розміри прожиткового мінімуму для різних категорій населення, зокрема, для осіб, які втратили працездатність.

Так, з 1 липня 2020 року цей показник становив 1712,00 гривень, з 1 грудня становитиме 1769,00 гривень.

У зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та на виконання частини 3 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», органами Пенсійного фонду автоматично буде проведено перерахунок пенсії непрацюючим пенсіонерам.

Перерахунку підлягатимуть пенсійні виплати, складові яких залежать від розміру прожиткового мінімуму (доплата за понаднормовий стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення, що розраховуються виходячи з прожиткового мінімуму).

Розмір підвищення пенсії, відповідно, залежатиме від того, яка складова пенсійної виплати обчислюється від величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, пенсійні виплати тих осіб, які отримують пенсію в мінімальному розмірі, збільшаться на 57,00 гривень і становитимуть 1769,00 гривень.

- Реклама -