Мешканцям Донеччини не варто розраховувати на автоматичний перехід від постачальника останньої надії до іншого постачальника газу

Мешканцям Донецької області  не варто розраховувати на автоматичний перехід від  постачальника «останньої надії» (ПОН) до іншого постачальника природного газу для побутових потреб.  На цьому  заступник  директора департаменту розвитку базових галузей промисловості – начальник управління вугільної промисловості та енергетики Тетяна Тараненко наголосила на брифінгу у Краматорську 17 листопада. 

На період з 1  жовтня по 29 листопада  природним газом населення області забезпечує постачальник «останньої надії»  ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України». Максимальна тривалість постачання природного газу постачальником «останньої надії» не може перевищувати 60 календарних днів на рік. Отже, споживачам природного газу необхідно до 29 листопада визначитись з новим постачальником природного газу та укласти відповідний договір.

«Термін постачання гази на умовах постачальника останньої надії спливає 29 листопада поточного року.  Ніякого автоматичного переходу до іншого постачальника не буде. Не вірте тим, хто розповсюджує цю інформацію»,  —  сказала Тетяна Тараненко.

Вона нагадала, що отримати інформацію про потенційних постачальників газу в регіоні (ознайомитись з умовами постачання, проаналізувати ціни, обрати компанії,  які є найбільш привабливими для співпраці) можливо за допомогою порталу «Газотека».  Наразі в області активно пропонуються свої послуги дві компанії – «Нафтогаз» та Yasno.

«Звертаю увагу, що всі постачальники газу —  ці два або інші, їх понад сорок, вимагають однаковий пакет документів. Це обумовлено нормативною базою. В ідеалі, якщо ви отримали платіжний документ за вересень, то ви побачите ЕІС-код (Energy Identification Code), адресу, прізвище, ініціали, вартість послуг.  До цього треба додати копію паспорту, ІНН, документи, що підтверджують право власності на квартиру або будинок, де ви мешкаєте. Це буде той пакет документів, необхідний для укладання договору з постачальником газу», —  зазначила Тетяна Тараненко.

ЕІС-код, без якого неможливе укладення договору,  також можна отримати в абонентських відділах ПАТ «Донецькоблгаз» або за допомогою  веб-сервису  www.abonentinfo.com.

«Нафтогаз України» уклав договір з «Укрпоштою», і на адресу всіх споживачів, які раніше отримували газ від «Донецькоблгазу»,  надійшли конверти з бланками заяви приєднання. У разі, якщо мешканці Донеччини оберуть цю компанію у якості нового постачальника газу, вони можуть надіслати заповнену заяву та пакет необхідних  документів поштою без оплати її послуг.

- Реклама -