Плата за землю збагатила місцеві бюджети Донеччини майже на 870 мільйонів гривень

- Реклама -

За дев’ять місяців 2020 року місцеві бюджети Донецької області отримали 869,4 мільйона гривень плати за землю.

Переважну частину надходжень до місцевої казни забезпечують платники — юридичні особи, які за січень-вересень поточного року вже перерахували 712,2 мільйона гривень земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності.

В свою чергу, фізичні особи перерахували 157,2 млн грн, у порівнянні з 2019 роком приріст додаткових надходжень до місцевих бюджетів склав 7,2 мільйона гривень, або 5 відсотків.

Плата за землю за показником найбільших надходжень до місцевих бюджетів у 2020 році посідає друге місце. За результатами січня-вересня поточного року загальна питома вага плати за землю у надходженнях місцевих бюджетів складає 9 відсотків.

За територіальною приналежністю найбільші надходження земельного податку сплачено за землі м. Маріуполя – 195,2 мільйона гривень, землекористувачі
Слов’янського району поповнили місцеві бюджети на 99,3 мільйона гривень, а
Добропільського району — на 94,9 мільйона гривень.

Податкова служба Донеччини нагадує, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

- Реклама -