Плата за землю збагатила місцеві бюджети Донеччини майже на 870 мільйонів гривень

За дев’ять місяців 2020 року місцеві бюджети Донецької області отримали 869,4 мільйона гривень плати за землю.

Переважну частину надходжень до місцевої казни забезпечують платники — юридичні особи, які за січень-вересень поточного року вже перерахували 712,2 мільйона гривень земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності.

В свою чергу, фізичні особи перерахували 157,2 млн грн, у порівнянні з 2019 роком приріст додаткових надходжень до місцевих бюджетів склав 7,2 мільйона гривень, або 5 відсотків.

Плата за землю за показником найбільших надходжень до місцевих бюджетів у 2020 році посідає друге місце. За результатами січня-вересня поточного року загальна питома вага плати за землю у надходженнях місцевих бюджетів складає 9 відсотків.

За територіальною приналежністю найбільші надходження земельного податку сплачено за землі м. Маріуполя – 195,2 мільйона гривень, землекористувачі
Слов’янського району поповнили місцеві бюджети на 99,3 мільйона гривень, а
Добропільського району — на 94,9 мільйона гривень.

Податкова служба Донеччини нагадує, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

- Реклама -