Результати роботи Покровського центру зайнятості за січень-червень 2020 року

Сьогодні, 2 липня, директорка Покровського міського центру зайнятості Тетяна Радченко провела для представників засобів масової інформації брифінг на тему: «Надання послуг із сприяння зайнятості населення за січень-червень 2020 року».
Так, на теперішній час центр зайнятості працює у дистанційному режимі, оскільки строки карантину продовжено до 31 липня. Заяви для надання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю здійснюються на електронну пошту або через скриньку для прийому кореспонденції.
«Чисельність безробітних в період карантину зросла. За звітний період на обліку перебувало 1232 особи, з яких 593 працевлаштовано. На сьогоднішній день на обліку перебуває 820 безробітних осіб», — розпочала директорка Покровського МЦЗ Тетяна Радченко.
В літній період безробітні особи активно залучаються до оплачуваних громадських робіт та робіт тимчасового характеру. Завдяки таким роботам територія нашого міста та району стає більш доглянутою та охайною. З початку року участь в них взяли 208 осіб.
Також Тетяна Радченко нагадала, що представники малого та середнього бізнесу можуть скористатися підтримкою служби зайнятості та отримати допомогу по частковому безробіттю за збереження робочих місць на період карантину та протягом ще 30 днів після його закінчення.
Таку допомогу можуть отримати роботодавці, які:
— зупинили або скоротили діяльність через карантин;
— сплачували ЄСВ упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до центру зайнятості.
Законом України від 13 травня 2020 № 591 було внесено низку змін у вже діючі нормативні акти, а саме:
1) збільшено термін для звернення роботодавцям або ФОПам за отриманням
допомоги до 90 календарних днів.
2) надана можливість отримувати допомогу по частковому безробіттю не тільки
працівникам, а й фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих
працівників;
3)на період з 2 квітня 2020 року з допомоги по частковому безробіттю знято
оподаткування.
Допомога по частковому безробіттю надається за кожну годину, на яку працівникові скорочено тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу). Розмір допомоги не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
Для отримання допомоги по частковому безробіттю роботодавець звертається до центру зайнятості за місцем реєстрації його як платника ЄСВ та подає такі документи:
1) заяву;
2) засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням дати зупинення
(скорочення) діяльності;
3) відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому
безробіттю на період карантину;
4) видану ДПС довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове
державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті
зупинення (скорочення) діяльності.
На сьогоднішній день допомогою по частковому безробіттю скористалось 758 роботодавців.
Покровський міський центр зайнятості продовжує роботу з використанням дистанційних форм та методів надання послуг. Ви можете отримати відповіді на запитання щодо роботи служби зайнятості у режимі «online» — за допомогою сервісу «Skype», «Telegram», ZOOM, телефонного зв’язку та електронної пошти.
Спеціалісти служби зайнятості завжди раді допомогти вам у пошуку роботи, підборі кваліфікованих кадрів, отриманні допомоги по частковому безробіттю.
- Реклама -