З 1 вересня громадяни України перетинатимуть кордон з Білоруссю за закордонними паспортами

З 1 вересня 2020 року українці зможуть в’їхати на територію Белорусі лише за наявності закордонного паспорта. Таке рішення було прийняте сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України.

Так, згідно цього рішення на територію Республіки Білорусь українці виїжджатимуть за закордонними паспортами. В’їхати ж громадянам України на територію України можна буде і за внутрішніми паспортами.

Доцільність прийняття даного рішення зумовлена низкою аспектів. Зокрема, це дозволить покращити захист українських громадян. Адже у разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта ідентифікація закордонними установами є тривалою та складною на відміну від оперативних процедур документування подорожуючих у разі втрати закордонних паспортів.

Крім того, буде зменшено час проходження прикордонного контролю кожного громадянина, оскільки інформація із закордонних паспортів зчитується спеціальними приладами.

Також буде вирішене питання проведення безпомилкової перевірки інформації щодо наявності обмежень на перетинання кордону згідно з дорученнями уповноважених державних органів та за базами Інтерполу. Адже відсутність у внутрішньому паспорті інформації про особу латиницею унеможливлює автоматичне зчитування інформації з документа.

- Реклама -