Працюють чи не працюють: у Донецькій ОДА розповіли про роботу ринків

- Реклама -

Вчора, 14 квітня, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко відмінив свою постанову №5 «Про запобігання розповсюдження коронавірусної хвороби у місцях торгівлі», якою прописувалися умови роботи ринків.

Сьогодні, 15 квітня, питання роботи ринків у містах Донецької області обговорювалося під час щоденного брифінгу у Донецькій ОДА.

Так, перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області Володимир Кирилюк розповів, що в області нараховується 76 поліфункціональних об’єктів, наразі з них працює 24.

Протягом тижня в кожному місті працювали спеціальні комісії, які складалися з представників місцевої влади, комунальних служб, штабів з ліквідації, лабораторних центрів МОЗ та Держпродспоживслужби, які перевіряли умови роботи місць торгівлі та дотримання певних заходів.

«За висновками комісій були узгоджені графіки роботи тих ринків, які відповідають у повній мірі критеріям, які були визначені у постанові головного санітарного лікаря України. Це 24 суб’єкти господарювання, які офіційно зареєстровані як оператори ринків харчових продуктів.

Варто відзначити, що багато ринків свідомо відмовилися працювати в умовах карантину. І це вірне рішення, якщо керівник розуміє, що він не може забезпечити достатнього регулювання, яке потрібно в цій ситуації», — наголосив Володимир Кирилюк.

Що стосується безпосередньо Покровська, то у міській раді повідомили, що протягом вихідних працювала спеціальна комісія, до складу якої увійшли працівники поліції та санітарної служби. За результатом цих перевірок було вирішено дозволити ринкам працювати в колишньому режимі. Та чи безпечно це для мешканців Покровська, невідомо.

А ось у Мирнограді рішенням міської ради було заборонено роботу всіх продовольчих та непродовольчих ринків на території міста.

- Реклама -