Чи можна мешканцям Донеччини відвідувати кладовища під час поминального тижня?

- Реклама -

Прямої заборони відвідувати кладовища під час карантину в Україні поки що немає. Про це під час одного з щоденних брифінгів з питань запобігання розповсюдження коронавірусу на території області повідомила начальниця управління житлової політики та благоустрою департаменту ЖКГ Донецької ОДА Лариса Гусева.

Так, чиновниця зазначила, що наразі офіційної заборони на відвідування кладовищ під час поминального тижня немає. До того ж у містах відбувається масштабна робота з приведення до ладу після зимового періоду територій кладовищ: вивозиться сміття, вирубується сухостій, завозиться пісок.

Але, зважаючи на ситуацію, що склалася в країні, мешканцям Донецької області рекомендують відкласти візити на могили померлих родичів, аби не наражати своє здоров’я та здоров’я своїх близьких на небезпеку.

Тим же, хто попри все збирається на кладовище у поминальні дні, Лариса Гусева порекомендувала дотримуватись певних заходів:

  • використовувати засоби індивідуального захисту (маски та рукавички);
  • мати при собі документи, що підтверджують особу;
  • утриматися від вживання їжі та напоїв на кладовищі;
  • не збиратися у групи понад дві особи.

Варто відзначити, що Покровський відділ поліції направив до органів місцевого самоврядування листи з проханням до голів обмежити доступ громадян до кладовищ та місць поховання задля дотримання карантинних заходів.

- Реклама -