Як проходитимуть Великодні богослужіння в храмах Донеччини та Покровська: відповідь Донецької ОДА

- Реклама -

Вже у неділю, 19 квітня, всі православні віряни святкуватимуть одне з найголовніших свят — Великдень. Про те, як відбуватимуться богослужіння в умовах карантину, говорили сьогодні під час щоденного брифінгу з питань запобігання розповсюдження коронавірусної інфекції на території Донецькій області.

Так, у зв’язку з карантинним режимом та забороною на масові заходи, представники церкви рекомендують мешканцям області залишатися вдома та не наражати себе на небезпеку.

«Пасха — це не тільки освячення пасок та яєць. Це тільки обряд. А сама Пасха — Світле Христове Воскресіння — це перемога добра над злом. Тому ми прийняли рішення, щоб в ці святкові дні служби відбувалися в онлайн-режимі. Ми пропонуємо, щоб усі віруючі мали терпіння, і залишалися на Пасху кожен у себе вдома», — наголосив архієпископ Донецький і Маріупольський УПЦ ПЦУ Владика Сергій.

Також він підкреслив, що Господь почує молитву всюди — і вдома, і в храмі, і просто посеред дороги. Тому представники церкви закликають мешканців Донеччини залишитися вдома, поставити на трапезу паску, яйця та інші великодні страви, запалити свічку, прочитати молитву й самостійно покропити їжу святою водою, яка є майже в кожній оселі.

Представники духовенства наголосили, що сьогодні в деяких супермаркетах області відбулися обряди освячення пасок і вони будуть продовжуватися протягом тижня. Також у декількох містах Донеччини освячення великодніх пасок відбувається прямо на виробництві.

Що стосується безпосередньо Покровська, то у церквах будуть проходити служби кожної години, з 5 до 10 години ранку. Мешканці, які все ж таки прийдуть до храму, мають мати при собі засоби індивідуального захисту, а також дотримуватися дистанції за допомогою спеціальних позначок на землі.

До того ж, урочисті богослужіння у Покровську будуть транслюватися в прямому ефірі на Телебаченні «КАПРІ» та через спеціальні гучномовці, які будуть встановлені на територіях храмів.

 

- Реклама -