Мешканцям Покровська нагадують про небезпеку кліщів

- Реклама -
З настанням тепла починається сезон активності іксодових кліщів — тимчасових паразитів тварин і людини, що нападають періодично для харчування кров’ю. Розміри їх від 1 мм до 2 см. Тіло овальне, коричнево- червоного кольору.
По відношенню до людини кліщі поводяться агресивно, розташовуючись в ярусі рослинності від 50 см до 1,5 м на кінцях гілок, трави.
При наближенні потенційного господаря виставляють вперед передні кінцівки, якими чіпляються за одяг людини або шерсть тварини. Напади на людей починаються в березні-квітні з піком нападів в травні, червні. Другий пік припадає на вересень-жовтень. Протягом дня найбільша активність кліщів реєструється в ранкові та вечірні години.
Присмоктуються кліщі непомітно для людини, вводячи в ранку при присмоктуванні анестезуючу речовину. На тілі кліщ може залишатися до 10 днів і при цьому його розмір збільшується в 120-200 разів.
У нашому регіоні кліщі можуть бути переносниками збудників іксодового кліщового бореліозу або хвороби Лайма. Захворювання проявляється на шкірних покривах червоною плямою в місці присмоктування кліща, потім розвивається ураження нервової системи, суглобів, серця, підвищується температура, з’являється головний біль.
Резервуаром збудника хвороби в природі є гризуни, птахи, дикі і домашні тварини. Тривалість життя кліщів може досягати 6 років, а період голодування триватиме до 2 років. При цьому кліщі здатні зберігати збудника в своєму організмі все життя.
Зараження хворих пов’язано з укусами кліщів під час відпочинку на природі або роботі на присадибних ділянках. На нашій території зареєстровано 3 види іксодових кліщів.
У 2019 року в лікувальні установи Покровського району звернулося 145 осіб, укушених кліщами (2018 році — 154 сл.), 29% постраждали від укусів на території м. Покровська,
м. Родинське (паркові зони, приватний сектор, території мікрорайонів), 15% — на території м. Мірноград (приватний сектор, лісосмуги), 32% на території Покровського району Новоекономічне, Удачне, с. Малинівка, Миролюбівка, Красний Лиман, Михайлівка та ін.), завезені випадки з Добропільського, Лиманського, Слов’янського районів Донецької області, з Дніпропетровської області.
У профілактиці інфекцій, що передаються кліщами велику роль відіграють засоби індивідуального захисту людей від нападу кліщів і поведінка самої людини на природі.
- Реклама -