«Читай-пиши»: школярів Покровська запрошують рецензувати українських авторів

- Реклама -
Благодійний фонд Сергія Жадана, Український інститут книги та проєкт
підтримки дитячого читання «BaraBooka» другий рік поспіль оголошують конкурс відгуків на книги українських авторів серед школярів Донецької та Луганської, а з цього року й Харківської областей – «Читай-пиши».
Переможці конкурсу потраплять на Книжковий Арсенал, отримають поради від провідних письменників і літераторів та сертифікати на нові книжки.
Організатори говорять: школярів конкурс вчить критично осмислювати
прочитане й структурувати думки, а дорослих – краще розуміти, що діти й підлітки
насправді шукають у книжках і яких знань їм не вистачає.
«Дітям потрібні книги про ті ж проблеми, з якими стикаються вони самі, – переконана Ірина Куніцина, голова й співзасновниця благодійного фонду Сергія Жадана. – Аналізуючи минулорічні роботи, ми вкотре переконувалися: шкільна програма з літератури потребує серйозних змін».
Минулого року на конкурс надійшло близько 300 рецензій. Більшість із них були написані на книжки, які діти читають поза шкільною програмою і в яких ідеться про сучасне життя.
Для відгуку школярі можуть обрати будь-яку книгу українською мовою, але перевагу журі надаватиме рецензіям на твори сучасних українських авторів. Надіслати рецензію можна до 1 квітня. Для участі в конкурсі потрібно заповнити реєстраційну форму і долучити до неї свій текстовий та/або відеовідгук.
Переможців оголосять після 20 квітня, а нагородять під час Книжкового Арсеналу в Києві. Організує поїздку переможців з їх учителями або батьками БФ Сергія Жадана за підтримки фонду Ukraine charity. На Арсеналі діти познайомляться з журі конкурсу та оберуть собі найновіші книжки від видавництв «Фабула» й «Ранок» – видавці подарують 12 переможцям сертифікати. А ті, хто посів 1-ші місця отримають планшети, а 2 і 3 місця – фотокамери миттєвого друку. Книжки від видавництв-партнерів також отримають шістдесят фіналістів конкурсу.
Більш детальніше про конкурс можна дізнатися за посиланням.
- Реклама -