У Покровську відкрилася виставка «“Донбас”: переPROчитання образу»

- Реклама -

Вчора, 24 лютого, у Покровському історичному музеї відбулася презентація виставки  «Донбас: переPROчитання образу», підготовлена Українським інститутом національної пам’яті.

Контент виставки містить маловідомі матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Галузевого державного архіву СБУ, а також документи з Держархіву Донецької області, що публікуються вперше.

Виставка «Донбас: переPROчитання образу» є спробою деконструювання, створеного російською пропагандою, негативного медійного образу Донбасу як «особливого» антиукраїнського регіону. Її головною метою є переосмислення та переозначення краю як невід’ємної частини України.

На виставці розглядається історія краю в контексті загальноукраїнської історії та культури, а також в контексті сучасних реалій українського суспільства. З її стендів постали образи давнього минулого Донбасу, матеріали про освоєння і заселення регіону козаками, політичні репресії і голодомор 1932-1933 років у краї, діяльність у Донбасі підпільної організації «Молода гвардія», похідних груп ОУН, членів Української Гельсінської групи Миколи Руденка, Олекси Тихого, Василя Стуса, Петра Григоренка, внесок шахтарів Донбасу у створення незалежної держави  тощо.

Виставка діятиме до 4 березня, тож мешканців та гостей Покровська запрошують відвідати музей та «перепрочитати» не російський і не радянський, а істинно український Донбас.

- Реклама -