«Протягом березня-квітня усі борги перед шахтарями мають бути закриті», — Президент України Володимир Зеленський

- Реклама -

Сьогодні, 25 лютого, в Києві проходить Всеукраїнська нарада працівників вугільної галузі України, на якій розглядаються нагальні шахтарські питання. На нараду були запрошені президент, прем’єр-міністр України, міністр енергетики та захисту довкілля України, народні депутати, губернатори та мери шахтарських міст, а також представники трудових колективів. 

Протягом декількох годин перед присутніми виступали чиновники, які доповідали про проблеми у вугільній галузі.

Після обговорень виступив Президент України Володимир Зеленський. Він наголосив, що проблеми вугільної галузі сьогодні є максимально критичними й вирішувати їх потрібно було «ще вчора».

«Головна проблема на сьогодні — це борги по зарплаті. Протягом березня-квітня доручаю закрити всі борги перед шахтарями. Якщо це не буде зроблено, я вважаю, буде справедливо, якщо Уряд також не буде отримувати зарплату», — наголосив Володимир Олександрович.

Варто відзначити, що станом на сьогодні, заборгованість по заробітній платі перед шахтарями України становить 1,1 мільярда гривень.

Щодо імпорту вугілля, Володимир Зеленський зазначив, що в пріорітеті має бути саме українське вугілля. Тільки якщо в Україні не виробляється якась марка вугілля, тоді можливий імпорт з інших країн. Володимир Зеленський поставив перед профільним міністром задачу створити гарантований ринок збуту українського вугілля. І цим гарантованим ринком мають бути українські ТЕЦ.

Також міністру енергетики та захисту довкілля України Олексію Оржелю було доручено провести повний фінансовий та кадровий аудит по кожній шахті, відзвітувати публічно по результам перевірки та у разі виявлення порушень передати інформацію до правоохоронних органів України.

- Реклама -