Керівництво шахти «Краснолиманська» звернулося до Президента України

Критична ситуація, яка склалася на шахті «Краснолиманська» вже не перший місяць є однією з найактуальніших тем в нашому регіоні. Щоб відстояти своє право на зароблені гроші, гірники неодноразово проводили мітинги та акції протесту, зверталися до керівництва області та, навіть, блокували дороги. Але отримати заборгованість у повному обсязі не можуть до сих пір.

Так, на  сайті підприємства опубліковано офіційний лист в.о. генерального директора ВК «Краснолиманська» Володимира Коваленка до Президента України Володимира Зеленського.

Володимир Коваленко наголошує, що протягом багатьох років ВК «Краснолиманська» є єдиним державним вугледобувним підприємством, яке не отримує державного фінансування та працює в умовах повної самоокупності. Але у зв’язку з тим, що наразі вугілля в Україну імпортується з інших держав, а вітчизняні підприємства не мають змоги реалізувати власну продукцію, ВК «Краснолиманська» вимушено припинила свою промислову діяльність у листопаді 2019 року.

За цей час з підприємства звільнилися понад 400 кваліфікованих працівників, які тепер вимушені шукати роботу за кордоном чи на приватних підприємствах.

«З грудня 2019 року на підприємстві склалася критична ситуація з виплатою заробітної плати робітникам та сплатою податків та інших обов’язкових платежів до бюджету у зв’язку із несплатою ДП «Держвуглепостач» грошових коштів за поставлене вугілля у сумі 89 368 714, 47. Багатотисячний колектив підприємства, серед яких є ті, які працюють на підприємстві сім’ями вже багато років, не мають змоги забезпечити свої сім’ї», — йдеться у листі.

Володимир Коваленко звернувся до Президента України Володимира Зеленського та попросив посприяти збуту готової продукції підприємства, що дасть можливість своєчасно сплачувати зарплату шахтарям та усі необхідні податки. Також в.о. генерального директора ВК «Краснолиманська» попросив допомогти повернути заборгованість від ДП «Держвуглепостач», аби виплатити заборгованість, яка наразі є по заробітній платі.

 

 

- Реклама -