У Покровську відкрилася унікальна виставка «Хрести України: Схід»

24 січня в Покровському історичному музеї відбулося відкриття унікальної виставки Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста під назвою «Хрести України – Схід».

Хрести – одні із найвизначніших символів християнської віри, які слугують не лише як прикраси, а й мають величезне сакральне значення. Історична наука – ставрографія – яка займається історією та іконографією Хреста, ще досить молода, але деякі моменти культурної, етнічної і релігійної історії регіонів вона вже допомагає висвітлювати.

Саме дослідженням в цій сфері і займається єдиний в Україні і Східній Європі  історико – етнографічний  ставрографічний Музей Хреста під керівництвом Віктора Векленко, який вже декілька років накопичує, зберігає та  популяризує  культурну спадщину.

В 2019 році Музей Хреста отримав грант за програмою Бориса Філатова «Культурна столиця», завдяки чому сьогодні ми маємо змогу ознайомитися з виставкою унікальних експонатів, на якій представлено близько 800 натільних і нагрудних хрестів.

Експонати Музею Хреста ламають історичні стереотипи. Наприклад, в уявленні багатьох Донецька і Луганська області бачаться, перш за все, краєм шахт і заводів. Але натільні хрестики XVII-XVIII століть, знайдені на території областей, красномовно вказують на те, що історія цих земель тісно пов’язана із запорізькими козаками, вихідцями зі Слобожанщини і Гетьманщини.

Сьогодні ця виставка як ніколи актуальна, коли знов точиться на нашій землі боротьба, в тому числі інформаційна.  І великою допомогою активним представникам громадськості є різноманітні культурні ініціативи та такі виставки, які мовою експонатів розповідають справжню, часто замовчувану раніше, історію.

По закінченню презентації директор Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста Віктор Векленко провів для всіх присутніх деталізовану екскурсію про представлені експонати.

- Реклама -