З порушеннями та суперечками: у Покровську провели депутатський день

Робота будь-якої міської ради повинна бути прозорою та відкритою, адже саме від неї залежить рівень життя міста, розвиток його інфраструктури, благополуччя звичайних мешканців. Але в роботі Покровської міської ради все геть по-іншому. Це в черговий раз було доведено вчора, 13 листопада, при проведенні депутатського дня.

Так, розглянути проекти рішень перед сесією зібралося трохи більше десяти депутатів. Одразу ж постало питання, чи можна отримати проекти рішень на руки для того, щоб більш детальніше з ними ознайомитися. Але, як з’ясувалося, така, на перший погляд, проста річ викликала у робітників організаційного відділу безліч відмовок та обурення.

За регламентом роботи Покровської міської ради, який було затверджено 22 червня 2016 року, проекти рішень надаються у відділ з організаційної роботи міської ради не пізніше, ніж за 10 днів до дня проведення сесії. Також до них додаються копії рішень в кількості 7 екземплярів у паперовому варіанті та 1 примірник в електронному. Це робиться для того, аби кожний депутат мав змогу прийти до організаційного відділу та вивчити ті питання, які будуть розглядатися на сесії.

Але,  отримати на руки паперові копії рішень депутати не змогли. Представник організаційного відділу Вікторія відповіла, що усі рішення є на сайті Покровської міської ради та ознайомитися з ними можна там.

Але й тут вийшло все не так, як мало бути.  Ще під час депутатських комісій, народними обранцями було виявлено розбіжності між тими рішеннями, які представляли доповідачі, та тими рішеннями, які було опубліковано на сайті міської ради.

Так, наприклад, на депутатській комісії керівник комунального підприємства «Покровськводоканал» Володимир Хижняк доповідав та просив винести на сесію питання про передачу пального Головному управлінню Національної поліції в Донецькій області. Але на сайті Покровської міської ради виявилося, що в проекті рішення є ще пункти про передачу на відділ культури послуг з організації Дня шахтаря (900 тисяч гривень) та Дня металурга (300 тисяч гривень).

Проект рішення з сайту Покровської міської ради

Не дивлячись на обурення депутатів та їх прохання надати їм копії рішення, депутатський день все ж таки було розпочато. Проводила депутатське навчання все та ж Вікторія з організаційного відділу, хоча  це повинна була роботи в.п.міського голови Ірина Сущенко.

Перше ж питання, яке почали розглядати, знову викликало безліч нарікань. Начальник фінансового управління Юлія Порецька доповідала про зміни до міського бюджету на 2019 рік. При цьому депутати не мали на руках жодного документу, аби побачити ці цифри та внести свої корективи чи зауваження.

Після декількох годин розглядання питань, головуюча на депутатському дні Вікторія, яка, доречі, отримує зарплатню з місцевого бюджету, нікому не сказавши ні слова, покинула засідання.

Варто відзначити, що й сама 70-та сесія Покровської міської ради буде проведена з певними порушеннями. Так, згідно того ж самого регламенту, сесія скликається розпорядженням міського голови не пізніше, ніж за 10 днів до самої сесії. Ще вчора вранці депутати не знали, коли ж відбудеться пленарне засідання, адже на офіційному сайті не було жодної інформації з цього приводу.

На засіданні комісії з охорони здоров’я депутат Покровської міської ради Сергій Андрійченко запитав у представниці організаційного відділу, коли ж буде скликана сесія.

«Конкретної дати ще немає. Розглядається 15 листопада. Якщо не зможе керівник (в.п.міського голови Ірина Сущенко — прим.ред.), то будемо переносити», — відповіла жінка.

А вже вчора ввечері на веб-порталі було опубліковано, що сесія відбудеться 15 листопада. Тобто, знову покровські можновладці порушили закон та регламент, який же самі затверджували.

Вже майже чотири роки працює теперішній апарат міської влади. Але керівники відділів досі не навчилися правильно та без порушень закону виконувати свою роботу. Вже майже чотири роки працює ця каденція депутатів. Але працювати честно та відкрито хочуть лише одиниці. Всі ж інші закривають очі на явні порушення законів, голосують пакетами за важливі питання для міста, бездумно підіймають руки, не вникаючи в сутність питань. Так чи потрібні тоді Покровську такі керівники та такі депутати? Хіба такої роботи очікували мешканці, які довірили їм долю та розвиток нашого міста ?

- Реклама -