Нажитися на харчуванні дітей: три ФОПи з Мирнограду отримали штрафи від АМКУ

Як повідомляють «Наші гроші», Донецьке відділення АМКУ оштрафувало Руслана Казимова, Іраїду Стасюк та Зою Бужинську за участь у торгах Відділу освіти Мирноградської міської ради за змовою на сумму 2,57 млн грн. Антимонопольники довели, що у ході аукціонів від 2 січня 2018 року вони були конкурентами, попередньо узгодивши власні дії.

Йдеться про три лоти з надання послуг їдальням ЗОШ № 1, ЗОШ № 5, ЗОШ № 9 з очікуваною вартістю 886 728,20 грн, ЗОШ № 6, ЗОШ № 8, ЗОШ № 17 (Мирноградський ліцей Гармонія) з очікуваною вартістю 870 665,10 грн та ЗОШ № 4, ЗОШ № 10, НВК з очікуваною вартістю 820 089,10 грн.

Із наявних для перегляду  документів у тендерній процедурі було виявлено, що підприємці надали ідентичні за змістом довідки, з однаковими «шапками» та спільними дефектами друку. Учасники завантажили свої пропозиції з однієї ІР-адреси, їхні витяги з ЄДРПОУ були сформовані родичем одного з учасників, довідки були подані на розгляд тендерного комітету в одному збірному файлі PDF з однаковим розташуванням у ньому листів. Також слід зазначити, що серед працівників у Стасюк І.П. числилась завідуюча виробництвом НВК Казимова Раїса Олександрівна – мати підприємця Руслана Казимова.

Донецьке відділення АМКУ трактувало дії підприємців як узгоджені, що спотворюють результати торгів. Тож, Казимов отримав 9 тис. грн штрафу, Божинська – 6 тис. грн, а Стасюк – 3 тис. грн. Наступні три роки ці ФОПи не зможуть брати участь у конкурентних публічних закупівлях.

- Реклама -