У Родинському вшанували пам’ять загиблих гірників

- Реклама -

Сьогодні, 20 серпня, у Родинському у парку «Шахтарської слави» відбувся мітинг-реквієм, на якому вшанували пам’ять загиблих гірників.

Так, згадати загиблих шахтарів прийшли в.о. родинського міського голови Катерина Андрійченко, депутати Родинської міської ради, настоятель православного храму протоієрей Сергій Іскужін, голова профспілкового комітету шахти «Краснолиманська» Валентин Щепотін та небайдужі мешканці міста.

Шахтарі завжди платять високу ціну за видобуте вугілля – своїм здоров’ям, а іноді – і своїм життям. У 2012 році у ініціативної групи виникла ідея увічнити імена тих, хто загинув на вугледобувних підприємствах Родинського.

Через два роки, напередодні Дня шахтаря, всі роботи зі створення меморіалу були завершені. На поверхні пам’ятника розміщено 241 прізвище тих, хто загинув видобуваючи вугілля на шахтах «Краснолиманська»та «Родинська».

З тих пір, щорічно, в цей день в парку «Шахтарської Слави» проводиться мітинг-реквієм на знак поваги і пам’яті за загиблими шахтарями.

До присутніх звернулася в. о. родинського міського голови Катерина Андрійченко:

«Ми завжди повинні зберігати пам’ять про людей, перед якими ми в неоплатному боргу, які віддали життя за великий вугілля. Ми з великою повагою схиляємо голови перед пам’яттю загиблих, ми завжди пам’ятаємо про них, пам’ятаємо, якою ціною давалися трудові перемоги».

Настоятель православного храму протоієрей Сергій Іскужін відслужив «Заупокійну Літію».

Також родинці вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до монумента.

- Реклама -