У Покровську відкрилася виставка іграшок минулого сторіччя

- Реклама -

6 червня, у Покровському історичному музеї відкрилася виставка «Спогади родом з дитинства», на якій представлені іграшки починаючи з 50-х років ХХ століття.

Історія звичайної іграшки нараховує тисячоліття. У всі часи вона займала важливе місце в житті людини. Первинним призначенням іграшки було – оберігати дитину від злих думок. З часом іграшка стала звичайним елементом гри, з допомогою якої дитина наслідує світ дорослих.

Довгий час іграшки майже не змінювалися, лише в кінці ХІХ – на початку ХХ століття відбувся значний стрибок.

В 50-х роках в моду увійшли м’які іграшки. Особливе місце серед яких займали плюшеві ведмедики.

В 60-ті роках в країні з’явилися фабрики іграшок, які виготовляли іграшки з нових матеріалів: пластмаса, гума, поролон, синтетичні тканини та штучне хутро. В той час на полицях в крамницях почали з’являтися однакові пластмасові ляльки з рум’яними щічками, з блакитними очима та примітивним одягом. Саме тому господарі таких ляльок самостійно шили або в’язали одяг своїм улюбленицям, аби вони відрізнялися від інших.

В фондах Покровського історичного музею зберігається багато іграшок. Вони не лише привід для ностальгії, але й унікальні свідки епохи, цінні об’єкти матеріальної культури. Тому працівники музею запрошують мешканців та гостей міста відвідати вистаку та знову зануритися у дитинство.

Виставка буде діятиме до 26 червня 2019 року.

 

 

- Реклама -