Рятувальники розповіли, як співіснувати із жалючими комахами без ризику

Із початком сезону цвітіння більшості рослин активізувалися перетинчастокрилі комахи, такі як бджоли, оси, мурахи, джмелі, сколії-гіганти та шершні. Останніх, через великий як для комах розмір та розповсюджені стереотипи про агресивну поведінку та смертельно-токсичну отруту багато людей вважають джерелом небезпеки. До 9 пожежно-рятувального загону регулярно надходять дзвінки із повідомленням про гніздування шершнів в пнях, дуплах дерев, поблизу водойм. Люди просять знищити комах. Чи відповідають їх побоювання реальності, або це той випадок коли варто згадати прислів’я «У страху очі великі»?
У багатьох випадках по прибуттю до місця розташування гнізда комах, рятувальники виявляють, що мають справу не з шершнями, як ішлося у повідомленні, а із гігантськими сколіями — «двоюрідними братами» шершнів, які на них схожі зовні, проте безпечні для людини. Вони занесені до Червоної книги України як зникаючий вид, знищення яких заборонено законодавством, бо ті є важливою ланкою екосистеми.
Як відрізнити сколію гігантську від шершня?

Сколія гігантська
Сколія гігантська часто трапляється на очі навіть в місті біля пнів. У цих великих ос немає отруйних залоз, жало їм служить не для вбивства жертви або самооборони, а для паралізації личинок жуків-носорогів або бронзовок, щоб відкласти на них яйця, тим самим забезпечивши своє потомство їжею. Сколії для людини практично безпечні. Вона така ж за розмірами, але має чорне забарвлення з помаранчевими смужками на черевці.

- Реклама -