Лікарі Покровська нагадують про профілактику малярії

- Реклама -
Малярія — гостре інфекційне захворювання, збудники якого передаються від
хворої людини до здорової через укус самок малярійних комарів. Лікарі Покровської міськрайонної філії Державної установи «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства здоров`я України» нагадують мешканцям про профілактику цього захворювання.
Захворювання на малярію характеризується гарячковими нападами з ознобом, підвищенням температури тіла до 40оС, блювотою, болями в м’язах. Інкубаційний період може тривати 8 — 25 днів та більше 8 — 14 місяців.У випадках тяжкого перебігу хвороба може призвести до смерті.
Особам, які виїжджають до місць неблагополучних з малярії, надається консультативна допомога в лікувально-профілактичних установах міста та району.
Малярія поширена в цілому в 105 країнах, розташованих на територіях Африканського регіону, Америки і Європи, Східного Середземномор’я і Південно-Східної Азії, країн Східно-Тихоокеанського басейну. Стійкі вогнища малярії існують в Азербайджані, Вірменії, Таджикистані, Туреччині, Туркменістані. Грузія, Казахстан, Узбекистан, Україна — території з високим ризиком повернення малярії.
Маляріогенная ситуація, що склалася в світі, впливає на Україну, в тому числі і Донецьку область, про що свідчить щорічне завезення малярії на територію області.
Профілактика малярії для виїжджаючих в ендемічні з малярії райони полягає в попередженні та уникненні укусів комарів, дотриманні відповідних хіміопрофілактичних рекомендацій, в швидкій діагностиці та негайному лікуванні.
Після повернення з тропічних країн, країн СНД (Азербайджан, Вірменія, Таджикистан, Узбекистан, Киргизстану, РФ, Грузії), необхідно негайно повідомити лікаря про Ваше прибуття. Пам’ятайте, чим ретельніше і чіткіше Ви будете виконувати правила профілактики малярії, тим менше буде вірогідність захворювання.
Причини, які можуть ускладнити тяжкість перебігу хвороби і привести до летального результату: нехтування правилами проведення хіміопрофілактики малярії громадянами під час перебування в ендемічних країнах; несвоєчасне звернення хворих за медичною допомогою, самолікування і бажання лікуватися в домашніх умовах.
Для індивідуального захисту населення від укусів комарів рекомендується
засітчувати балкони, двері, кватирки дрібнопористої сіткою, марлею. Можна використовувати оброблені інсектицидами протимоскітні надліжкові сітки, аерозольні інсектициди, фумігатори.

На відкритих територіях, у місцях відпочинку використовують репеленти, зареєстровані Міністерством охорони здоров’я України. Їх можна придбати в аптеках і магазинах міста. Це аерозолі, креми, лосьйони, гелі — засоби для відлякування комах. Репеленти наносять на шкіру або обробляють предмети одягу, сітки, портьєри, вікна і дверей в приміщенні, стінки наметів. Для попередження побічних ефектів, репеленти необхідно використовувати згідно з інструкцією по їх застосуванню.
- Реклама -