Портація номеру: як мешканцям Покровська безкоштовно змінити мобільного оператора

Віднедавна українці мають можливість безкоштовно змінювати мобільних операторів без втрати свого попереднього абонентського номеру.

Починаючи з 1 травня в Україні запрацювала послуга з перенесення абонентських номерів для користувачів мобільного зв’язку — Mobile number portability, або коротко MNP.

Це означає, що тепер українці можуть безкоштовно міняти мобільних операторів без втрати свого попереднього абонентського номера, включаючи код.

Як скористатися послугою?

Мобільні оператори всі як один запевняють, що процедура перенесення абонентських номерів досить проста і включає кілька етапів:

Перевірка реєстрації номеру у поточного оператора.
Для цього необхідно зателефонувати своєму оператору або ж відвідати його найближчий фірмовий магазин, задати відповідне питання співробітникам.

Якщо ви є зареєстрованим абонентом, то сміливо можете переходити до наступного етапу процедури перенесення номера.

В іншому випадку — доведеться спочатку пройти процедуру реєстрації.

Оформлення заявки на портацию у нового оператора.
Її можна подати онлайн на сайті обраного оператора мобільного зв’язку або особисто в його фірмовому магазині. У першому випадку потрібно буде ввести свій номер телефону, код підтвердження і слідувати подальшим інструкціям оператора.

У другому вам запропонують заповнити паперову форму із зазначенням ПІБ, абонентського номера, базового оператора, бажаною датою портаціі, тарифним планом та дозвіл на обробку персональних даних.

Отримання нової SIM-карти.
Як тільки поточний оператор дасть згоду на перенесення номера, а новий прийме заявку на його приєднання, потрібно звернутися в найближчий фірмовий магазин останнього і отримати нову SIM-карту, на яку після цього буде автоматично перенесено ваш номер.

Як бути з тарифом і грошима на балансі?
Після перенесення номера від одного оператора до іншого абонент не зможе користуватися своїм старим тарифним планом, тому йому потрібно буде вибрати будь-який відповідний нового оператора.

Це можна зробити під час оформлення заявки на портацію або вже після її здійснення.

Також разом з номером не будуть перенесені гроші з рахунку попереднього оператора. Щоб їх отримати, абоненту необхідно звернутися у магазин попереднього оператора з відповідною заявою та вказати реквізити банківського рахунку або картки для повернення коштів.

Майже всі мобільні оператори обіцяють повідомити про старт портаціі через SMS, після цього абонент повинен вставити нову SIM-карту в телефон і трохи почекати для повноцінного користування.

При перенесенні номера можлива тимчасова відсутність зв’язку до 3 годин.

Про завершення процесу перенесення номера також має надійти повідомлення від оператора. Контакти абонента, які обслуговуються колишнім оператором, перед встановленням з’єднання з портованым номером будуть попереджені спеціальним акустичним сигналом та голосовим повідомленням.

- Реклама -