Політична партія «Наш край» закликає владу посилити спроможність громад та завершити децентралізацію

- Реклама -
У квітні виповнюється 5 років Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади — саме тоді почалася децентралізація.
Найближчим часом в Україні буде понад 1000 об’єднаних громад. На сьогодні ще 16 ОТГ Київської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернігівської областей очікують висновків з боку ОДА щодо відповідності рішень про об’єднання Конституції та законам України. Ще 39 ОТГ отримали позитивні висновки від ОДА. А загалом — 80 ОТГ очікують рішення ЦВК про призначення перших місцевих виборів.
Влада каже, що залишається все менше часу для добровільного об’єднання громад і обіцяє створювати ОТГ адміністративним шляхом, а не на добровільних засадах. «Наш край» вже закликав владу покарати чиновників, які штучно гальмують створення ОТГ, але поки що жодних покарань не було.
Партія наголошує — головне не кількість, а спроможність громад! ОТГ мають бути такими, щоб успішно змагатися за інвестиції, бути цікавими для створення виробництв, самостійно розвивати території, модернізувати інфраструктуру.
Представники партії закликають владу призначити останнє «вікно децентралізації» на осінь одночасно із парламентськими виборами.
- Реклама -