Водозабезпечення під загрозою: через мільярдний борг КП «Вода Донбасу» може залишитися без електропостачання

Сьогодні, 20 березня, на офіційному сайті комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» з`явилося повідомлення про загрозу відключення фільтровальних та насосних станцій від електропостачання.

Так, підрозділи компанії, Покровське, Слов`янське, Маріупольське та Часовярське регіональні виробничі управління отримали повідомлення про відключення електроенергії від ДПЗД «Укрінтеренерго» і ПАТ «ДТЕК ПЕМ – Енерговугілля» з 1 квітня 2019 року.

Наразі, під загрозою відключення фільтрувальні та насосні станції каналу Сіверський Донець-Донбас – єдиного джерела водопостачання Донецького регіону. Без води можуть залишитися 3 мільйони 265 тисяч осіб.

Критична ситуація з поставками електроенергії склалася через відмову енергопостачальних підприємств в укладенні договорів з КП «Компанія «Вода Донбасу» через наявну заборгованість у розмірі 1 мільярда гривень.

Основними причинами, через які сталася така критична ситуація, за думкою представників компанії, є збиткові тарифи на території, що непідконтрольна українській владі, низький рівень сплати за послуги населенням та підприємствами, а також відсутність механізму відшкодування витрат на електроенергію з перекидання води у маловодні регіони.

 

- Реклама -