Політична партія «Наш край» вимагає від уряду не спрямовувати український газ на експорт

Українські газові компанії готуються експортувати газ в Центральну Європу. Компанії розглядають варіанти експорту газу в Угорщину та Словаччину. У переговорах з європейцями приймає участь і «Укртрансгаз».
В той час, коли видобуток газу зростає повільними темпами, а для споживачів закуповують газ за кордоном, українські компанії готуються експортувати український газ в Європу.
Партія неодноразово вимагала від уряду спрямувати газ українського видобутку, який є дешевшим за імпортний, на потреби українців. Це дасть можливість суттєво знизити ціни для споживачів.
Натомість урядовці розпочинають підготовку до експорту газу, залишаючи українців в
безальтернативній ситуації дорого імпортного палива. Більше того, згідно з угодою з МВФ, у травні уряд має знову підвищити тариф на газ. І це тоді, коли європейські країни оголошують кількарічний мораторій на підвищення тарифу на газ та електроенергію. Зокрема, про це нещодавно оголосила Румунія.
Партія «Наш край» закликає уряд негайно знизити тарифи на газ для населення, спрямувавши весь газ власного видобутку на потреби українців. До цього часу слід оголосити мораторій на експорт: на зовнішні ринки може постачатися лише надлишковий газ, якого в Україні поки що немає.
- Реклама -