Що робити, при замороженнi пенсiй переселенцям : коментар юриста

До приймальні УГСПЛ нещодавно звернувся студент-переселенець, якому Пенсійний фонд заморозив виплати пенсій, як сироті. Як вияснилося у процесі, переселенець не отримував пенсію через те, що електроні системи ПФУ не функціонують, як це потрібно для збереження виплат, та досить часто виникають проблеми під час оброблення інформації. Люди  навіть не підозрюють, що через системний збій виплати можуть бути скасовані або заморожені на невідомий термін, як це трапилося з студентом-переселенцем.

Для однієї людини помилка в електронній системі – це технічна помилка, але для інших така помилка може стати загрозою життю, адже при нинішній ситуації далеко не кожний здатен прожити без пенсії.

Юрист УГСПЛ, Сергій Безрук, рекомендує спочатку дізнатися інформацію у місцевому відділені ПФУ щодо стану ваших виплат, якщо ви дізналися, що виплати припинені, надіслати до вашого відділення ПФУ інформаційний запит на ім’я керівника відділення, де потрібно вказати суть звернення – надання пояснення у відмові виплат, після отримання відповіді звернутися до юриста для аналізу наданої інформації, у разі отримання відповіді, що суперечить інтересам, юрист складає позов проти пенсійного фонду.

Як показує практика, більшість позовів проти ПФУ щодо повернення виплат пенсії є виграшними для позивача, адже дії ПФУ у багатьох випадках є протиправними.

- Реклама -