У Покровську дискваліфікували учасника тендеру, щоб не економити 36 мільйонів гривень

КП «Управління міського господарства» Покровської міської ради влітку 2018 року уклало два договори на реконструкцію теплопунктів з установкою модульних котелень у Покровську по вулиці Заводській та вулиці Таманова. Переможцем в обох тендерах стало київське ТОВ «Альтернатива-В», загальна сума контрактів на реконструкцію котелень склала 56,5 млн грн, — повідомляє сайт Open.dn.ua.

Обидві реконструкції котелень — проекти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Ось проект на котельню по вулиці Заводській, ось по вулиці Таманова на сайті ДФРР:

З коштів ДФРР на реконструкцію піде 39,5 млн грн, з місцевого бюджету Покровська — 16,95 млн.

Обидва тендера пройшли синхронно. У кожному з них конкурували між собою дві фірми: переможці ТОВ «Альтернатива-В» і ТОВ «ТД Коростенський завод теплотехнічного обладнання». Організатор встановив очікувану вартість на реконструкцію обох котелень в 28,53 млн грн кожна. Пропозиції учасників в обох випадках співпали до копійки: «ТД Коростенський завод теплотехнічного обладнання» запропонував 9,99 млн грн, «Альтернатива-В» — 28,25 млн грн. Вражаюча різниця в більш ніж 18 млн гривень на одному об’єкті або 36 млн за реконструкцію обох котелень.

Так як тендерна документація (ТД) на обох тендерах була ідентичною, то Управління міського господарства двічі дискваліфікувала ТОВ «ТД Коростенський завод теплотехнічного обладнання» по одним і тим же причинам. Їх сім:

— у документації не були представлені об’єктні кошториси;

— довідка з переліком норм визначення вартості будівництва в кошторисній документації втратила силу і була змінена для подальшого визначення загальної вартості будівництва;

— занижено вартість експлуатації будівельних машин і механізмів. Чи не надано розрахунок;

— у локальному кошторисі металобрухт розрахований за ціною «0»;

— занижені ціни на бетон;

— занижені ціни на арматуру;

-у локальному кошторисі врахована норма «Перевезення грунту до 15 км», коли в технічному завданні норма «Перевезення грунту до 30 км».

За фактом, з семи претензій організатора до ТОВ «ТД КЗТО» три — це суб’єктивне припущення про занижену ціну. Ще три причини — це відсутність необов’язкових довідок і неправильне тлумачення ціни повертаємого металобрухту. Останній аргумент з неправильною відстанню перевезення грунту — помилка самого організатора в ТД.

Виходить, що місцевий бюджет Покровська і ДФРР втратили можливість сумарно заощадити більше 36 млн по семи притягнутим за вуха причинам. Частина з яких повинна була дискваліфікувати і переможця тендера.

ТОВ «ТД КЗТО» зачепила за живе така нахабна дискваліфікація. Так з’явився крик душі від фірми на сторінці закупівлі в Prozorro про те, що заявлені в тендерній документації роботи коштують максимум 10 млн, а не близько 30.

Згідно кошторисів, «ТД КЗТО» планувало витратити на будівельні роботи більше, ніж конкурент, крім одного пункту — закупівлі нового обладнання. Саме в цьому розділі і з’явилася діра в 18 млн грн між пропозиціями учасників. ТОВ «ТД Коростенський завод теплотехнічного обладнання» пропонувало закупити обладнання з усіма податками за 4 млн грн, а конкурент за 22,68 млн.

За локальним кошторисом на придбання обладнання, найвитратніший пункт це «модульна котельня габаритних розмірів 30х10х5м на базі котлів Bravos 1000 і пальників факельного типу Stehio 1000». І ось модульну котельню з котлами і пальниками «ТД КЗТО» було готове надати за 3,085 млн грн, тоді як «Альтернатива-В» за 17,1 млн. Ось де і зариті гроші як ДФРР, так і міськради Покровська.

У системі Е-Дата вже відображені транзакції майже на 37 млн на рахунок ТОВ «Альтернатива-В» від 27 жовтня.

З огляду на те, що організатор ні слова не сказав про низьку ціну за покупку модульної котельні в кошторисі «ТД КЗТО» (на 14 млн дешевше), отримуємо класичний дерибан бюджетних грошей.

- Реклама -