Податкова знижка: за яких умов мешканці Донеччини можуть скористатись правом на повернення коштів

- Реклама -

Податкова знижка – це сума витрат платника податку на оплату товарів, послуг резидента протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати. На це звертає увагу Покровсько – Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області.

Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були витрати на навчання у вищих та професійно-технічних закладах, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, а також пов’язані зі сплатою відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески у рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.

Для отримання податкової знижки за наслідками 2017 року, громадянам необхідно заповнити та до 31 грудня 2018 року включно подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи за формою, затвердженою наказом Міністерсва фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859 (у редакції від 06 червня 2017 року № 556). У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді заробітної плати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати. До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.

Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок.

«Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року включно», — зазначають податківці.

Зазначені норми визначені статтею 166 Податкового кодексу України.

 

- Реклама -