«Загублені долі»: у музеї Покровська відбувся кінолекторій до 80-річчя «Великого терору»

- Реклама -

Український інститут національної пам’яті називає «Великий терор» масштабною кампанією масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР та особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.

«Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація».

За даними Служби Безпеки України тільки у 1937-1938 роках було заарештовано 267 579 осіб, з них 122 тис. розстріляно.

Сьогодні, 2 листопада, в Покровському історичному музеї до 80-ї річниці «Великого терору»1937 -1938 років відбувся кінолекторій «Згублені долі». На заході були присутні студенти Покровського педагогічного коледжу, які прослухавши наукового співробітника, переглянули документальний фільм, та хвилиною мовчання, вшанувати пам’ять жертв «Великого терору в Україні 1937 -1938 років».

Метою таких заходів є гідне вшанування пам’яті жертв «Великого терору», донесення до українського суспільства та світової спільноти об’єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України.

- Реклама -