«Вам ніхто нічого не забов’язаний» або чому у Покровську не хочуть чути думку батьків

Нажаль так склалось, що у нашій країні з самого початку свого життя дитина з обмеженими фізичними можливостями потрапляє у нерівні умови. У неї мало шансів самостійно віднайти та зайняти своє місце в суспільстві. Для допомоги та соціалізації таких особливих дітей створюються реабілітаційні центри, які мають все необхідне для того, щоб дитина почувалась комфортно. Справді, мета відкриття таких центрів дуже необхідна і благородна, тому створенням такого центру вирішили зайнятись і у Покровську на базі ЗОШ №2,  але в черговий раз Покровська влада підтвердила той факт, що робити все законно, в термін та без шкоди для дітей не вміє.

До редакції сайту DDK.DN.UA звернулись обурені батьки учнів ЗОШ №2. Нещодавно їм повідомили про те, що у правому крилі першого поверху школи буде створено реабілітаційний центр для дітей з особливими потребами, а школярів, які займаються там зараз, переведуть до іншого крила будівлі, яке зовсім не відповідає санітарним нормам.

«У іншому крилі будівлі немає навіть туалету, — розповідає мама першокласниці Марина Котова. – Взимку там у класах дуже холодно, бо ці міні-котельні не справляються. Навіщо ж ми тоді ремонтували ці класи?»

Батьки, як рівноправні учасники навчального процесу, вирішили ініціювати зустріч з керівництвом школи та відділом освіти, бо ніяких документів або офіційних листів їм ніхто не надавав. За словами керівника міського відділу освіти Марини Голуб, батькам ніхто не забов’язаний надавати жодних документів, бо школа – це власність міста і вони не мають права навіть питати про такі речі та, взагалі, що батьки учнів – бездушні люди, які не розуміють проблем дітей з інвалідністю.

Батьки звертають увагу і на той факт, що класи, де планують відкрити реабілітаційний центр, відремонтовані за їх власні кошти. Шпалери, фарба, матеріали – за все це платила не школа.

Постійні зустрічі з керівництвом відділу освіти – реалії, в яких зараз живуть батьки школярів, але нажаль, користі з них мало, бо можновладці зовсім не хочуть чути їх думку і аргументи.

Виникає доречне питання – чому ж реабілітаційний центр не розташувати на базі опорної школи №9, яку відремонтували за мільйонні бюджетні кошти і яку так гучно відкривали, адже в цій школі вже є все необхідне для дітей з особливими потребами – пандус, заїзди, туалети. Є і ще один варіант – пусте приміщення ЗОШ № 6, яке більше за розміром і яке можна повністю облаштувати для дітей з особливими потребами.

Але в черговий раз ми бачимо, що для Покровської влади думка громади не надто важлива, а такий термін, як демократія, взагалі невідомий.

 

- Реклама -