Півроку на роздержавлення: у Донецькій області 17 видань зникнуть, якщо не реформуються до кінця року

1 липня розпочалися останні півроку на реформування державної та комунальної преси. За цей час змінити форму власності повинні 17 видань у Донецькій області, які не реформувалися до цього часу. Це близько 90% усіх комунальних видань області.

Про це журналістам повідомили у Центрі демократії та верховенства права.

Реформування преси – одна із ключових медіа реформ в Україні, яка має забезпечити незалежність місцевих газет від органів влади. Виведення державних і комунальних підприємств з числа засновників друкованих ЗМІ та припинення їхнього фінансування із державного та місцевого бюджетів зменшить вплив чиновників на редакційні політики видань.

Аби газети не були адмінресурсом для агітації та піару, згідно з реформою, усі видання повинні виключити з числа засновників органи влади та здійснити перереєстрацію.

На втілення цієї реформи було відведено 3 роки і до кінця цього періоду залишилося останні 6 місяців. Однак, за даними Дежкомтелерадіо, станом на 1 липня 2018 року незалежними стали лише 31% комунальних та 17% державних видань, а це лише 218 із 747, що підлягають реформі.

Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури реформування до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету.

Донецька область у списку лідерів за нероздержавленням. Тут із 19 видань, що підпадають під роздержавлення, не реформувалися 17.  Ці видання або знаходяться у процесі перетворення, або ще не розпочали реформування, ризикуючи після завершення реформи зникнути через бездіяльність своїх засновників.

Серед нереформованих комунальних видань області газети «Вісті Донбасу» (Краматорськ), «Вісті Олександрівщини/Вести Олександровщины» (Олександрівка), «Вісті/Вести» (Слов’янськ), «Дзержинський шахтар» (Торецьк), «Дружківський робітник/Дружковский рабочий» (Дружківка), «Екологія промислового краю» (Краматорськ), «Зоря» (Лиман), «Зоря Приазовья» (Володарське), «Мар’їнська нива/Марьинская нива» (Мар’їнка), «Наша зоря» (Селидове), «Региональные вести» (Новогродівка), «Сільська новина/Сельская новь» (Мангуш).

Варто відзначити, що у списку нереформованих видань знаходяться і покровська газета «Маяк» та мирноградська газета «Рідне місто».

У Донецькій області реформувалися тільки два видання: «Вперед» (Бахмут) та «Краматорська правда» (Краматорськ).

Варто підкреслити, що відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

 

- Реклама -