Небезпека для дітей або чому замовчують отруєння малюків у Покровську

Майже два тижні тому, 20 та 21 червня, у Мирноградську інфекційну лікарню з первинним діагнозом «Токсикоінфекція» було госпіталізовано 5 дітей, які відвідують покровський дитячий садочок «Сонечко». Про це журналісти сайту дізналися від Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області.

4 дітей, що захворіли, — це діти віком від 1,5 роки. Це вихованці ясельної групи, які відвідували дошкільний заклад з 8-00 до 12-00, з метою адаптації. Ще одна дитина відвідувала молодшу групу.

Як стало відомо, стан перебігу захворюваності однієї дитини був легкий, а у чотирьох – середньої тяжкості. Малюки з діагнозом «Ротовірусна інфекція» перебували на стаціонарному лікуванні у Мирноградській інфекційній лікарні.

Варто відзначити, що спеціалістами Держпродспоживслужби за фактом виникнення випадків захворювання серед дітей було розпочате обстеження ДНЗ №6 «Сонечко». Фахівцями були відібрані проби харчових продуктів, змиви, проби питної води для лабораторних досліджень. Також були обстежені контактні особи.

Журналісти сайту зв`язалися з завідуючим відділенням організації епідеміологічних досліджень Покровського міськрайонного філіалу ГУ «Донецькій обласний лабораторний центр» МОЗ України Сергієм Сидорченко та попросили прокоментувати дану ситуацію. Сергій Павлович факт захворювання підтвердив, але повідомити подробиці відмовився.

Замовчують отруєння дітей і у Покровському відділі освіти. Начальник міського відділу освіти Марина Голуб прокоментувала захворювання вихованців дитячого садочку «Сонечко» так:

«Я не можу підтвердити цю інформацію, бо це захист персональних даних батьків та дітей. Але усі необхідні заходи для того, щоб така ситуація більше не повторювалась, були проведені. На даний час ситуація у дошкільному дитячому закладі №6 стабільна».

Відкритість і прозорість у роботі влади Покровська і у всіх її структурних підрозділах та комунальних підприємствах давно стали притчею во язицех.  Громадськість обурена шаблонними «схемами» при проведенні тендерів у системі Прозорро та неможливістю контролювати роботи, що проводяться за бюджетні кошти.

Але замовчування отруєння 5 дітей – це потенційна загроза для здоров`я малюків не тільки в «Сонечку», але й в інших закладах міста. З власних джерел журналістам стало відомо, що навіть між завідуючими дитячих садочків не була поширена така важлива інформація про захворювання серед дітей.  Тому не зрозуміло, чи була насправді проведена робота щодо запобігання повторення ситуації, та хто понесе покарання за захворювання маленьких мешканців Покровська.

 

 

 

 

 

- Реклама -