Волинець: «Процес розвалу вугільної галузі в Україні пришвидшився»

- Реклама -

Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець вважає, що у Державному бюджеті на 2017 рік на потреби вуглепрому потрібно передбачити щонайменше 8,4 мільярда гривень. Але сподіватися на таке, мабуть, марно. Хочат б тому, що станом на 13 грудня сума боргів перед гірниками становить 657 мільйонів гривень.

Ось, що пише Волинець на своїй сторінці у «Фейсбуці»:

«Хоч як прикро про це говорити, але процес розвалу вугільної галузі в Україні пришвидшився. Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик ще на початку листопада привселюдно обіцяв, що до 1 січня 2017 року буде погашено заборгованість із виплати зарплати гірникам державних шахт. Натомість станом на 13 грудня сума боргів становить 657 мільйонів гривень, причому 68 мільйонів винні ще за 2015 рік. Передбачаю, що на 31 грудня заборгованість сягне 1 мільярда гривень.

Що потрібно зробити? Передусім ухвалити законопроект №4744, автором якого є народний депутат Михайло Бондар. Цим документом, зокрема, передбачається виділення до кінця нинішнього року 1 мільярда гривень на виплату зарплат шахтарям.

Де тільки можу, скрізь наголошую й на інших питаннях, які потребують якнайшвидшого вирішення. Гірників не забезпечено засобами індивідуального захисту, світильниками, респіраторами, на багатьох копальнях за гірниками не закріплено саморятувальники, без яких у шахтах не можна кроку ступити. Щоденно люди йдуть у вибій, як на смерть. Вони змушені виконувати роботи з порушенням правил і норм охорони праці та техніки безпеки.

Вкрай потрібно збалансувати ціну на вугілля. Не можна змиритися із ситуацією, коли на світовому ринку ціна на «чорне золото» неухильно зростає, а у нас тривалий час залишається на позначці 1350 гривень за тонну. Водночас за кордоном ціна енергетичного вугілля коливається від 2900 до 3300 гривень за тонну.

У Державному бюджеті на 2017 рік на потреби вуглепрому потрібно передбачити щонайменше 8,4 мільярда гривень. Це дасть змогу зберегти галузь та гарантувати енергетичну безпеку держави. Варто пам’ятати, що у надрах України запасів вугілля вистачить на 400 років. Також слід знати, що у структурі енергоносіїв вітчизняні запаси нафти і газу разом узяті становлять усього лиш 3 відсотки, а вугілля – 97 відсотків. А ще ми маємо шахти, які попри всі негаразди і далі функціонують, і кваліфікованих спеціалістів, які вміють належним чином працювати».

- Реклама -