Геращенко: до 2015 року щодо заручників домовлялися з ватажками бойовиків, а потім РФ створила квазіреспубліки

- Реклама -

Представник України в гуманітарній підгрупі на мінських переговорах що до ситуації на Донбасі, перший віце-спікер парламенту (з 14 квітня) Ірина Геращенко відреагувала на новини про те, що нардеп, Герой України Надія Савченко веде переговори з ватажками так званих «ДНР» та «ЛНР» щодо звільнення заручників.

Ось, що пише Геращенко на своїй сторінці у «Фейсбуці»:

«Сьогодні Президент Украіни провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, де серед інших тем однією з ключових було питання звільнення заручників. Я не знаю жодноі міжнародноі зустрічі чи розмови, де президент не піднімав би це питання.

В тому числі і під час зустрічей чи телефонних розмов в нормандському форматі з В. Путіним, від якого і залежить звільнення заручників.

Заручників тримає НЕ УКРАІНА. В цьому питанні ми готові до НАЙБІЛЬШИХ компромісів, і протягом цього року заявляли про них на всіх зустрічах , пропонуючи передати 50 тих, зто здійснив злочини, задля звільнення 25( бо ж весною нам підтверджували тільки 25 в ОРДЛО), пропонуючи передати затриманих ЗСУ у червні 8 диверсантів, аби звільнити частину наших заручників на окупованих територіях , пропонуючи передати 228 тих, де це можливо, аби звільнити 58 підтверджених бойовиками ОРДЛО . Ми озвучували наші пропозиціі на зустрічах в присутності ОБСЄ, ми інформували про те, що не зашкодить переговорному процесу, громадськість.

У відповідь на всі наші компромісні пропозиціі чули від ОРДЛО — НІ….. Чому? Ім неважливо, щоб 228 людей, про яких вони запитували, на новорічні свята були вдома? Що ще не так зробила украінська сторона?

Відповідь одна: ми не здали Украіну, не здали іі з потрохами, не пообіцяли вже зараз голосувати за амністію……, тому блокується звільнення заручників Москвою, тому ними шантажують Украіну.

Я уникала будь- яких коментарів сьогодні , аби не зашкодити переговорам , але мушу нагадати наступне:

1. Мінський процес — це Украіна , РФ, що відповідальна за агресію проти Украіни і від якоі напряму залежить виконання угод , і ОБСЄ. Трактовка мінського процесу як учасників від Києва і самопровозголошених ватажків Донбасу ( насправді, призначених Москвою) — це трактовка Москви. Про "прямі переговори" , "громадянську війну" говорить саме Москва. Цей шлях- шлях до зняття санкцій з РФ, бо, ж, мовляв , вона тут ні до чого.

2. Я повністю розумію відчай родичів, чиі сини, чоловіки, брати, кохані, в полоні по два роки. Хлопців утримує НЕ Украіна, а повністю контролювані РФ бойовики, які прибули в Мінськ з Москви, де отримали всі відповідні інструкціі, яких зустрічали російські дипломати і спецслужби і які говорять те, що ім написали в Москві. Украіна робить все нові і нові пропозиціі заради звільнення. І якщо маріонетки Москви хочуть когось відпустити, іх представники пристуні в Мінську , то нехай це оголосять. Єдине але: мінські зустрічі проходять за присутності ОБСЄ і украінських представників, які мають чіткі директиви МЗС , там є украінські дипломати і представники СБУ, а не ФСБ. Після зустрічей учасники, в т ч ОБСЄ дають коментар для преси, де окреслюють коло питань, що обговорювалися.

3. Це тристороння група Украіна — РФ- ОБСЄ, а не Украіна — ОРДЛО, як про це мріє Москва. НІКОЛИ ми не робимо жодного кроку, який би міг розцінюватися як легітимізаці маріонеточних режимів Кремля. На це украінський народ нам повноважень НЕ ДАВАВ .

4. До 2015 року щодо заручників домовлялися з ватажками бойовиків. Так, це правда, але тоді в ОРДЛО РФ ще не створила квазіреспублік і не взяла все під свій контроль. В листопаді 2014 Кремль організував там псевдовибори , призначив псевдокерівників і підштовхує зараз Киів визнати іх. Ці псевдовожді причетні до катувань і вбивств, вони кичаться тим, що вбивали украінців,…. вони вбивали Украіну як державу і продовжують це робити.

І да, це МОСКВА, а не КИІВ не допускають Червоний Хрест до заручників. Не пускали МКЧХ до всіх бранців в російських тюрмах( в т ч звільнених завдяки активній роботі президента Украіни, дипломатів) , ані на окупованих територіях. Всі украінські тюрми для МКЧХ відкриті- і МКЧХ це підтверджує.

5. Останніми днями шириться хвиля заяв про те, що заручники не вдома, бо начебто погано працює АП, ВР, СБУ, мінська група, всі на світі. Немає в цьому переліку лише Путіна і його маріонеток…….. показово немає……

6. Весь цей рік над звільненням заручників працювали не лише президент, дипломати, СБУ і мінська група, а і волонтери , представники ЗСУ і інші люди доброі волі. Дякуємо кожному, хто долучився. За кожним звільненням стоіть титанічна робота десятків людей. В цьому правда.

7. Ми знаємо про бажання Москви дискредитувати Мінськ і зіскочити з цієі теми, тому не виконується ЖОДЕН пункт Угод: продовжують обстріли, віддали лише 15 заручників цього року, навіть КПВВ Золоте не відкривають. Ми знаємо бажання ФСБ позбутися тих учасників переговорів, що займають жорсткі проукраінські позиціі. Це не нове, бо ж санкціі проти РФ прив'язані до виконання мінських угод».

- Реклама -