Виплата пенсій в Покровську під загрозою

- Реклама -

Красноармійське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що на обліку в управлінні станом на 01.12.2016 перебувають 17 діючих юридичних осіб-боржників, які здійснюють фінансово-господарську діяльність на території м. Покровська та району, із загальною сумою боргу 145,6 млн.грн.

Відносно даних підприємств тривалий час відкриті виконавчі провадження в органах Державної виконавчої служби, регулярно подаються позови про стягнення заборгованості через органи прокуратури, відбуваються заслуховування на комісіях з питань погашення заборгованості із заробітної плати, забезпечення податкових та бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності.

Спеціалістами управління неодноразово направлялись листи до адміністрацій підприємств-боржників, проводилось інформування в телефонному режимі щодо необхідності погашення заборгованості і вплив наявності боргу підприємства перед бюджетом фонду на страховий стаж найманих працівників. 

Справа в тому, що окрім стягувальної роботи з боку управління велику роль відіграє сумління та відповідальність керівного складу підприємств-боржників, їх турбота про трудові колективи. А реальність на сьогодні відображає скоріш байдужість зазначеної категорії осіб. Зауважимо, що всі згадані вище боржники не є банкрутами. Це діючі, економічно-активні підприємства. 

Стан речей, що склався негативно впливає на рейтингові показники управління і місцевої влади на обласному рівні. Та ми розуміємо, що для пересічного громадянина це немає суттєвого значення, а ось нестача коштів у бюджеті Пенсійного фонду та можливі затримки у виплаті пенсій — страшний наслідок заборгованості, який зрозумілий кожному.
Отже, дуже важливо, щоб керівництво підприємств усвідомлювало пріоритетність сплати внесків і обов`язкових платежів до бюджету Пенсійного фонду, використовувало всі можливості для своєчасної та повної сплати, застосовувало новаторські методи управління для більш раціонального використання фінансових ресурсів підприємств, адже, як кажуть в народі: «під лежачий камінь – вода не тече». А впевненість у забезпеченій старості кожен робітник отримає тільки тоді, коли представники адміністрацій суб`єктів господарювання припинять відноситись до платежів до Пенсійного фонду за залишковим принципом, повідомляє на своїй сторінці у ФБ пенсійний фонд Покровська.

- Реклама -