Покровські рятувальники нагадують мешканцям правила поведінки у лісі

- Реклама -

З початку 2018 року на території обслуговування ДПРЗ-9 ГУ ДСНС України у Донецькій області сталося 104 пожежі, на яких загинуло 10 осіб, з них одна дитина 2012 року народження, внаслідок пожеж отримали травми троє осіб.

Наближаються святкові вихідні. Одним з найбільш популярних місць відпочинку по праву вважається ліс. Найчастіше пожежі в лісових екосистемах провокуються людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті недопалки, іскри вихлопів. Такі пожежі можуть викликати загоряння будівель в населених пунктах, дерев’яних мостів, ліній електропередачі та зв’язку на дерев’яних стовпах, складів нафтопродуктів і інших горючих матеріалів, а також ураження людей і сільськогосподарських тварин.

Пам’ятайте, що не можна розводити багаття в хвойних молодняках, на ділянках, де багато сухого гілля, хвої, трав’яної чи листяної підстилки. Небезпечно залишати в лісі недопалки, сірники, промаслений чи просочений легкозаймистими речовинами мотлох.

Особливо уважно стежте за дітьми — нерідко саме вони являються винуватцями виникнення пожежі. Не дозволяйте їм самостійно розпалювати вогнище, грати з сірниками, палаючими чи тліючими гілками з вогнища, не залишайте їх без нагляду поряд з багаттям.

Якщо ви побачили загорання у лісі, намагайтесь не гаяти час, загасіть вогнище підручними засобами – автомобільним вогнегасником, водою, піском, землею. Полум’я також можна збити за допомогою верхнього одягу, цупкої тканини, віника з гілок.

Якщо не має можливості справитись з вогнем власними силами, негайно залиште зону пожежі. Рухатись необхідно перпендикулярно напрямку руху вогню. Попередьте про небезпеку людей, які перебувають поблизу небезпечної зони.

Коли ви вийшли на відкритий простір — дорогу чи просіку, широку галявину, на берег водоймища, дихайте повітрям біля землі — там воно найменше задимлене. Після виходу з зони пожежі повідомте про те, що трапилось до пожежної охорони.

Пам’ятайте, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, але один сірник здатен знищити мільйон дерев. Не забувайте, що пильність – запорука безпечного та корисного відпочинку!

- Реклама -