«Пам’ять потрібна полеглим, увага потрібна живим»: у Покровську відзначили День пам’яті та примирення (Фоторепортаж)

- Реклама -

8-9 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З цієї нагоди відбулись урочисті заходи і у Покровську.

Так, біля пам’ятника Маршалу Москаленко відбувся мітинг, в якому прийняли участь ветерани, школярі, громадськість, мешканці міста, представники трудових колективів, співробітники поліції,  студенти і діючі військовослужбовці Збройних Сил України. Деякі з учасників мітингу тримали в руках портрети своїх родичів.

На початку мітингу до присутніх звернувся благочинний Покровського округу протоієрей Олександр Кондратюк:

«Мені особисто, а також від лиця всього духовенства Покровського округу, хотілося б вам принести самий щирий уклін і подякувати вам за той день і за той час, коли ви старалися за ради кожного з нас».

Отець Олександр запропонував вшанувати пам’ять всіх, кого немає сьогодні поруч з нами, хвилиною мовчання.

«В цей день Україна святкує свято Перемоги у Другій світовій війні, але війна не закінчується. В 30-40 кілометрах від нашого міста гинуть хлопці. Гинуть, захищаючи нашу країну і вони, так як і ви у свої часи, захищають цілісність своєї домівки, —  зазначив заступник військового комісара Покровсько- Ясиноватського ОМВК капітан Ігор Гужва. — Ваші подвиги будуть довгі роки у нашій пам’яті, низький вам уклін».

Також виступили перед учасниками мітингу і ветерани: Самігулла Іскужин та Тимофій Бугайов.

«Фронтовики, труженики тыла и дети войны с каждым днем уходят в иной свет. Тем не менее, посмотрите, перед вами сидят со слезами на глазах, боевыми и трудовыми медалями на груди, герои той священной войны. Седые, но душой молодые, только они расскажут вам истинную правду о том, какой ценой досталась нам победа. Победа, которая подарила жизнь вам и следующим поколениям», — відзначив Самігулла Іскужин.

Після завершення урочистої частини заходу його учасники поклали квіти до підніжжя пам’ятника маршалу Москаленко.

- Реклама -