Війна та вода: нові данні з Торецька

- Реклама -

Сьогодні, 1 грудня, представники ГУ ДСНС у Донецькій області повідомили, що коїться у Торецьку, який з 23 листопада внаслідок артилерійського обстрілу зі сторони незаконних збройних формувань живе без води.

Рятівники нагадали, що було пошкоджено ділянку водогону діаметром 900 мм «Горлівка – Торецьк». Це спричинило повне припинення водопостачання міста Торецьк та виникла загроза припинення теплопостачання до об’єктів інфраструктури міста та населення.

Ось, що пише сьогодні сайт ГУ ДСНС у Донецькій області:

«29 листопада саперами ЗСУ проведено обстеження та розмінування місцевості, де будуть проводитись відновлювальні роботи. Після чого аварійно-відновлювальними бригадами КП «Компанія «Вода Донбасу» проведено обстеження пошкодженої ділянки питного трубопроводу та розпочаті аварійно-відновлювальні роботи пошкодженого водогону. 30 листопада, за інформацією КП "Компанія "Вода Донбасу", проведено демонтаж пошкодженої частини бетонної труби, підготовлені два переходи для з’єднання бетонної непошкодженої труби з металевою трубою з двох кінців.

29 листопада з м. Дніпро, за розпорядженням Голови Дніпропетровської ОДА, співробітниками ГУ ДСНС у Дніпропетровський області доставлено 40 т питної бутильованої води, яку буде розподілено серед найважливіших об'єктів соціального призначення (школи, дитсадки, лікарні, інтернат та інші) та серед соціально-незахищених верств населення із залученням відповідних соціальних служб, співробітників національної поліції та ДСНС, волонтерів, загальною кількістю 75 чоловік.

Для координації дій залучених сил та засобів з ліквідації та мінімізації наслідків аварії, щоденно відбувається засідання Торецької міської комісії ТЕБ та НС за участю представника ГУ ДСНС України у Донецькій області. Розгорнуто штаб з ліквідації та мінімізації її наслідків, який забезпечує загальне керівництво проведенням відповідних робіт та координує діяльність всіх залучених сил та засобів служб цивільного захисту.

Для недопущення зупинки котелень, забезпечення сталої роботи об’єктів інфраструктури та життєзабезпечення міста, а також потреб населення, силами та засобами підпорядкованих підрозділів Головного управління, комунальних підприємств міста та підрозділів Міністерства оборони, здійснюється комплекс заходів з ліквідації та мінімізації наслідків надзвичайної події, а саме: забезпечується підвіз технічної та питної води до соціальних об’єктів та населенню, підпорядкованими підрозділами Головного управління забезпечено розгортання та безперебійне функціонування 3 пересувних пунктів обігріву в м. Торецьк, з метою попередження випадків переохолодження населення. З початку роботи пунктів обігріву до них звернулось 476 людини, з них 245 дітей.

Всього з початку виконання робіт забезпечено підвіз технічної води для сталої роботи котелень та об’єктів інфраструктури у кількості 2572,9 м3 (з них підпорядкованими підрозділами Головного управління – 1747,85 м3; комунальними підприємствами міста, а також підрозділом Міністерства оборони – 551 м3, а також 261,05 м3 питної води підпорядкованими підрозділами Головного управління та 13 м3 комунальними підприємствами міста).

Також силами Головного управління забезпечено встановлення та заправлення 3 ємностей питної води, об’ємом 3 куб. м кожна, на соціально значущих об’єктах міста Торецька.

Для ліквідації та мінімізації наслідків аварії всього залучено 21 одиниця техніки та 47 чоловік особового складу. Від підпорядкованих підрозділів Головного управління залучено 11 одиниць техніки та 35 чоловік особового складу, від комунальних підприємств міста та підрозділів Міністерства оборони — 10 одиниць техніки та 12 чоловік особового складу.

Через місцеві ЗМІ організовано передачу звернень до населення по недопущенню відбору води з систем теплопостачання та необхідності кип’ятіння питної води. Також випущено та розміщено на під’їздах житлових будинків 1000 екземплярів листівок-застережень».

- Реклама -