Правоохоронці викрили колишнього бойовика із позивним «Стажер»

- Реклама -

38-річний чоловік у 2014 році під час служби у новоствореній республіці «ДНР» встиг випробувати себе у ролі постового, помічника на кухні та «укріплювача» бліндажів й окопів. Однак, не отримавши обіцяної заробітної плати та наляканий реальним залученням до бойових дій, найманець покинув службу та повернувся додому. Про це повідомляє Покровський відділ поліції.

Інформацію про учасника незаконних збройних формувань отримали співробітники Управління карного розшуку ГУНП Донецької області та оперативники  Покровського відділу поліції під час проведення оперативно-профілактичних заходів на території обслуговування.

Встановлено, що в середині травня 2014 року 38-річний мешканець Мирнограду вирішив «покращити» фінансове становище своєї родини і почувши, що військовим новоствореної ДНР добре платять, поїхав у Донецьк. На центральній площі міста він побачив агітаційну палатку підрозділу «Оплот», прямо в ній заповнив всі необхідні документи й вирушив до військомату. Там йому одразу видали автомат АК-74 і поставили на позмінне чергування.

Через кілька днів новоспеченого бойовика направили до Слов’янська до підрозділу «Рись», командир якого дав чоловіку позивний «Стажер». Спочатку бойовик допомагав на кухні, а згодом йому видали військову форму, взуття та зброю й наказали виконував роботу щодо укріплення окопів та бліндажів, а також, відповідно до графіку, охороняти будівлю складу у якості постового.

В середині червня «Стажера» було переведено назад у Донецьк, де йому повідомили про те, що зовсім скоро його буде залучено до бойових дій. Як розповів сам колишній бойовик, він злякався, що доведеться воювати «по-справжньому» і його можуть вбити, тому він переодягнувся, зайняв гроші у товариша по службі й повернувся додому в Мирноград. Також «Стажер» зауважив, що за весь час його служби в лавах армії ДНР йому жодного разу не заплатили.

Повернувшись до рідного міста, чоловік вів прихований спосіб життя, побоюючись відповідальності за «минулу помилку».

За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» Кримінального кодексу України.

Правоохоронці нагадують про те, що повідомити про бажання здатися можна за телефоном 0-800-505-102 або заповнити відповідну форму на сайті «Стопероризм».

- Реклама -