Анкетування замість флюорографії: в.о. міністра охорони здоров`я пропонує новий метод діагностики туберкульозу

- Реклама -

Проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей не має сенсу, оскільки не вирішує проблеми, вважає Уляна Супрун. Флюорографія – застарілий метод діагностики з «радянської системи охорони здоров'я», від якого слід відмовитися на користь анкетування у сімейного лікаря. Про це на своїй сторінці у Facebook написала виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України.

«У нашій роботі запровадження сучасних практик медичної допомоги часто має відбуватися одночасно з руйнуванням застарілих методів. А разом з ними і міфів, породжених радянською системою охорони здоров'я. Одним з них є проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз», — написала вона.

На підтримку своєї заяви в. о. міністра наводить ряд аргументів.

«По-перше, флюорографія дозволяє виявити лише розвинуті форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить до змін в легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже. По-друге, флюорографічні обстеження часто проходять повз саме тих людей, хто найбільше ризикує захворіти — пацієнтів з незабезпечених і вразливих груп населення», — пише вона.

У своєму повідомленні вона описала, як проходить діагностування туберкульозу в «цивілізованих країнах».

«У цивілізованих країнах це виглядає так:

— на огляді у сімейного лікаря (або терапевта або педіатра) пацієнт заповнює анкету, де відповідає на питання, які можуть визначити можливість захворювання.

— якщо лікар бачить потребу — він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз, який покаже, чи є в організмі збудник хвороби вже за 2 дві години, і пацієнт зможе почати лікуватися», — підвела підсумок Супрун.

- Реклама -