Поліція Покровська нагадує правила придбання та зберігання зброї

- Реклама -

Майбутні власники мисливської та газової зброї повинні знати, яким чином законно придбати та зберігати зброю, тому що мати зброю – це велика відповідальність.

В першу чергу, необхідно пам’ятати, що придбати зброю можна тільки після отримання відповідного дозволу з органів поліції, а придбану зброю протягом десяти днів необхідно зареєструвати в органах поліції за місцем проживання власника та отримати дозвіл на її зберігання та носіння.

Для отримання громадянами дозволу на право придбання зброї, необхідно до органів поліції надати наступні документі:

— заяву щодо видачі дозволу на придбання зброї,

— довідки: з медичного закладу, про наявність або відсутність, судимості, про вивчення матеріальної частини зброї,

— квитанцію про оплату послуг, пов’язаних з придбанням зброї,

— копію паспорту.

Якщо фактичне проживання громадянина інше, ніж зазначене в паспорті, необхідно надати документ, що підтверджує фактичне місце проживання громадянина (договір оренди житлового приміщення, свідоцтво про право власності на житлове приміщення тощо).

У разі зміни місця проживання, власник зброї у десятиденний строк повинен звернутися із заявою про постановку на облік в органі поліції за новим місцем проживання.

Дозволи на придбання, зберігання та носіння зброї, пристроїв оформляються або переоформляються після проведення органами поліції у встановленому порядку перевірок на протязі 1 місяця.

Якщо громадянин, який звертається до органів поліції для оформлення дозволу на придбання зброї, вже має у власності чи у користуванні зброю, він надає копію дозволу на зберігання цієї зброї. Крім того, якщо документи, які були подані при отриманні дозволу на придбання, зберігання (перереєстрацію), є дійсними, то власник подає їх копії.

Для отримання дозволу на зберігання та носіння зброї, власниками до органів поліції подаються:

— заява щодо видачі дозволу на зберігання та носіння зброї,

— дві фотокартки розміром 3 х 4 см,

— дублікат дозволу з відміткою магазину про продаж зброї, або з відміткою про переоформлення їх у встановленому законодавством порядку,

— квитанцію про оплату послуг,

— договір страхування,

— довідку про експериментальний відстріл (крім мисливської гладкоствольної зброї).

На підставі поданих документів власнику видається дозвіл на зберігання та носіння зброї.

Пам’ятайте, що зберігання зброї без дозвільних документів – це кримінальне правопорушення!

- Реклама -