У Покровському історичному музеї відкрилася виставка «Яскравий світ ляльок»

- Реклама -

Перші іграшки-ляльки з’явилися в глибоку давнину: в епоху палеоліту. Мистецтво авторської ляльки не втратило актуальності і в наші дні і в 21 столітті переживає новий виток популярності. Люди, захоплені хенд-мейдом, охоче роблять лялечок в домашніх умовах. 12 березня у Покровському історичному музеї  відкрилася виставка авторських ляльок майстрині Тетяни Ускової.

Рукодільниця представила в музеї 152 роботи, серед яких 35 ляльок, виготовлених у різних напрямках. Це текстильна портретна лялька, м’які іграшки для дітей, кофейні іграшки.

Народилася Тетяна Ускова в 1975 році в селищі Водяне Добропільського району. З 2004 року живе в м. Красноармійськ (нині Покровськ). У 2016 році розпочалася її активна творча робота. Тетяна Іванівна створювала рецепти різних видів хліба і випікала його. Але для більш успішності ведення справи треба було розширяти виробництво, та це не вдалося зробити, тому вона вирішила зайнятися справою, яка була захопленням ще з дитинства – це виготовлення іграшок та ляльок.

До речі, першу ляльку Тетяна пошила ще тоді, коли їй було всього 7-8 років, в середніх класах в’язала собі різноманітні речі, а коли народилася донька, то, щоб зробити її дитинство неповторним, сама виготовляла для неї такі одяг та іграшки, яких не було ні у кого.

Саме з 2016 року це захоплення стало її основним видом творчої діяльності. За кілька років було створено багато робіт. І хоча частину з них було подаровано, або продано, тим не менш виникла потреба представити на розсуд глядача свою творчість.

Так з’явилася виставка «Яскравий світ ляльок», творчі роботи якої вражають нас своїм різноманіттям: м’які іграшки для дітей, текстильні інтер’єрні колекційні ляльки, тканеві аксесуари, такі як брошки, підвіски, дрібні сувеніри.

Найбільш увагу глядача привертають текстильні інтер’єрні колекційні ляльки. Багато з виготовлених ляльок знайшли своїх господарів не тільки на теренах України, але і за її межами: в Європі та в Америці.

Виставка буде діяти з 12 березня по 2 квітня 2018 року.

- Реклама -