Прокуратура Покровська оскаржуватиме занадто м’який вирок суду стосовно чоловіка, який вбив 84-річну жінку

- Реклама -

Красноармійська місцева прокуратура готує апеляційну скаргу на вирок Красноармійського міськрайонного суду, яким визнано 22-річного місцевого мешканця винним у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 115 (умисне вбивство) та ч. 1 ст. 185 (крадіжка) КК України, та засуджено до 12 років позбавлення волі. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області.

У ході досудового розгляду встановлено, що у квітні  2015 року 22-річний чоловік, маючи на меті заволодіння чужим майном, незаконно проник до будинку 84-річної сусідки, де напав на неї та з метою вбивства останньої  наніс старенькій удар ножем в область грудної клітини. Під час вказаного удару лезо ножа зігнулося, однак це не зупинило злодія, тож він взяв на кухні інший ніж, яким наніс ще 22 колото-різані рани. Від отриманих поранень потерпіла померла на місці.

Після вбивства зловмисник забрав майно її сина, серед якого були електроінструменти і побутова техніка, та зник з місця скоєння злочину.

Дії чоловіка досудовим слідством кваліфіковано за п.6 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство з корисливих мотивів) та ч. 4 ст. 187 (розбій, поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, поєднаний з проникненням у житло) КК України.

Однак під час судового розгляду колегією суддів прийнято рішення про перекваліфікацію обвинувачення на більш м’які статті: умисне вбивство та крадіжка (ч.1 ст. 115 ч. 1 ст. 185 КК України).  Відповідно до цього суд засудив чоловіка до 12 років позбавлення волі.

Однак, на думку прокуратури, висновки суду стосовно кваліфікації не відповідають фактичним обставинам кримінального провадження і, відповідно, призначене  покарання є занадто м’яким.

З цих підстав готується апеляційна скарга. Принципова позиція прокуратури – обрана досудовислідством кваліфікація та покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

- Реклама -