Приватбанк попереджає: шахраї вигадали нову схему збору особистих даних

Приватбанк заявив про нову схему масового фішингу особистих даних під приводом подачі колективного позову до банку. Про це повідомляє прес-служба банку.

Як зазначається, невідомі збирають дані у клієнтів Приватбанку, які, нібито, необхідні для подачі колективного позову до банку під вигаданими приводами.

У банку заявили, що це —  безпрецедентний в історії банківського ринку випадок масового фішингу особистих даних.

«Приватбанк нагадує своїм клієнтам, що передача особистих даних третім особам, тим більше через відкриті джерела і невідомі сайти, несе потенційну загрозу використання цих даних шахраями», — йдеться в офіційній заяві Приватбанку.

Банкіри відзначають, що шахраї обіцяють клієнтам банку гроші у випадку "виграшу" позову взамін на заповнення анкети з зазначенням всіх особистих даних, у тому числі і тих, які можуть бути використані для шахрайських операцій.

Напередодні стало відомо, що в інтернеті з'явився сайт, на якому всі громадяни України, які були клієнтами Приватбанку до вересня 2017 року, можуть приєднатися до колективного позову проти банку. Причиною позову нібито є масовий витік даних на російські сервери, яка сталася у банку восени цього року.